Internet

Filmy Sony Pictures przedpremierowo na torrentach po ostatnim cyberataku

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Co najmniej pięć nowych filmów Sony Pictures zostało wykradzionych przez grupę #GOP.

Sony Pictures

Pod koniec listopada wszystkie komputery firmy Sony Pictures zostały zhakowane przez grupę podpisującą się „#GOP”, co jest skrótem od „Guardian of Peace” (Strażnicy Pokoju). Nie tylko sparaliżowało to pracę w filmowym dziale japońskiego giganta, ale też doprowadziło do utraty licznych danych. Wśród skradzionych plików znalazły się zarówno ważne informacje, jak i filmy. Nie musieliśmy długo czekać na to, by produkcje wylądowały na torrentach.

Cyberprzestępcy z grupy #GOP wykradli z baz Sony Pictures co najmniej pięć filmów – Mr. Turner, Still Alice, To Write Love on Her Arms, Furia oraz Annie, który do kin trafi dopiero w okresie świątecznym. Firma Excipio zajmująca się badaniem piractwa poinformowała, że od momentu udostępnienia plików filmu Furia z Bradem Pittem w roli głównej zostały one pobrane już ponad milion razy. To zatem obecnie drugi najczęściej pobierany film, a trzeba mieć na uwadze fakt, że nie zdążył on nawet wyjść jeszcze z kin.

To wszystko może się dość niekorzystnie odbić na wytwórni filmowej Sony Pictures, która przy okazji poinformowała magazyn Variety, że nawiązała współpracę z organami ścigania, jako że tego typu kradzież to już sprawa kryminalna.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Sony z takim zapałem strzegło fabuły filmu FURY ze w trosce przed wyciekiem do sieci postanowili w ogóle jej do filmu nie wprowadzać )))
  13
 • avatar
  deel77
  No cóż polityka dawkowania produktu na rynek tym razem się nie udała. Najpierw kino, potem kanały premium, BR, DVD itd. - wycisnąć z rynku ile się da!!! Teraz nikt tego nie kupi, ups jaka szkoda:) Panowie od filmów nie zrozumieli, że czasy się zmieniają. W internetach chcę "TERAZ", a jak nie mogę kupić to są tacy co udostępnią za darmo.
  10
 • avatar
  PL_SBX
  Niby nie da się zabezpieczyć w pełni, ale czy ktoś monitoruje ruch sieciowy 24h ?
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  chłopy z benchmarka. jak już robicie banner "nagródź nas za dobrą robotę", to w banerze dajcie linka do ankiety, przynajmniej dowiecie się dlaczego lądujecie w adblocku.
  ja z mojej strony piszę "nie". bardzo długo nie blokowałem u was reklam, w zasadzie odkąd poznałem wasz serwis który mimo kilku drobnych wtop bardzo cenię. jednak inwazyjne reklamy w postaci wyskakujących okienek są dla mnie nieakceptowalne. sorry chłopy, ale za to nagradzał was nie będę.
  2
 • avatar
  freyu77
  "...., że nie zdążył on nawet WYJŚĆ jeszcze z kin". Nie dziwię się, że widziałeś go w kinie.
  1
 • avatar
  Stasiek_Zabojca
  "Firma Excipio zajmująca się badaniem piractwa poinformowała, że od momentu udostępnienia plików filmu Furia z Bradem Pittem w roli głównej zostały one pobrane już ponad milion razy. To zatem obecnie drugi najczęściej pobierany film, a trzeba mieć na uwadze fakt, że nie zdążył on nawet wyjść jeszcze z kin."
  Na prawdę?Widziałem ten film już dawno temu...W kinie...
 • avatar
  kitamo
  Tylko czekac na kolejne pozwy od glass-brudzinski pewnie juz sa przygotowane :D