Konsole do gier

Sony rezygnuje z integracji PlayStation 4 z Facebookiem

przeczytasz w 1 min.

Jeśli korzystacie z PlayStation 4, a jednocześnie macie kontro na portalu Facebook to ostatnia decyzja Sony może Was zainteresować.

Dopiero co w sieci pojawiły się plotki, iż japoński producent planuje zrezygnować z integracji PlayStation 4 z Facebookiem. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na ich potwierdzenie. Co więcej, przy okazji oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, że decyzja wchodzi w życie już dziś. Łączenie konta Facebook z kontem PlayStation Network nie jest już możliwe.

Koniec integracji PlayStation 4 z Facebookiem

„Począwszy od 7 października 2019 roku, integracja z Facebookiem nie będzie już obsługiwana w systemie PS4. Obejmuje to funkcje udostępniania, takie jak publikowanie rozgrywki i trofeów, oraz korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.”

Oczywiście najwięksi sympatycy serwisu Marka Zuckerberga nadal będą mogli zamieszczać tam wybrane elementy, ale nie będzie to już tak uproszczone. W oficjalnym komunikacie Sony nie podaje powodów, przez które zdecydowało się na opisywany krok. Być może jest to pokłosie niskiego zainteresowania ze strony użytkowników, a być może niedawno pojawiających się komentarzy, iż niekiedy materiały publikowane są bez odpowiedniej zgody.

Źródło: support.playstation

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deseczka
  3
  Też bym wolał się odciąć od złego PRu.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Nikomu to do niczego nie jest potrzebne. Chyba tylko Zucksowi jak już.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    zucks powinien akurat dopłacać sony za integrację :)

    ps: żarcik, prywatny czat na FB:
    on: zdradzałaś mnie?
    ona: nie.
    zucks: tak :)