Gadżety

Sony SmartEyeglass: okulary rzeczywistości rozszerzonej z pilotem

przeczytasz w 1 min.

Już w przyszłym miesiącu na rynku pojawi się ich wersja deweloperska.

Sony SmartEyeglass pani

Dwa miesiące temu firma Sony zaprezentowała swoją własną wizję gadżetu rzeczywistości rozszerzonej. SmartEyeglass Attach, bo o nim mowa, to moduł kamery z wyświetlaczem, który zainstalowany w dowolnych okularach lub goglach zamienia je w inteligentne narzędzie. Wygląda na to, że Japończycy są dumni ze swojej technologii, bo choć na premierę tego akcesorium wciąż czekamy, zapowiedzieli oni swój nowy produkt, którym zamierzają rywalizować z firmą Google i jej Google Glass. Poznajcie pełnoprawne okulary rzeczywistości rozszerzonej od Sony – SmartEyeglass (bez Attach).

Już w marcu bieżącego roku na rynku pojawi się deweloperska wersja Sony SmartEyeglass (SED-E1). Okulary rzeczywistości rozszerzonej zostały wyposażone w 3-milimetrowe soczewki AR, które dostarczać mają informacje bezpośrednio na linii wzroku użytkownika. Próbkę możliwości tego gadżetu możecie zobaczyć na zwiastunie na dole tego newsa, ale wszystkie treści i komunikaty wyświetlane są w formie czytelnych zielonych napisów i grafik. W kącie znajduje się też aparat o rozdzielczości 3 Mpix, który zarówno robić zdjęcia, jak i nagrywać wideo.

Sony SmartEyeglass wygląd

Okulary Sony SmartEyeglass łączą się ze smartfonem użytkownika za pośrednictwem modułu Bluetooth i są kontrolowane poprzez przewodowy pilot (widoczny na zdjęciu powyżej) dający dostęp do podstawowych funkcji. Tam też schowane zostały inne elementy, takie jak głośnik, mikrofon, NFC oraz akumulator. Ten ostatni niestety może być niemałym zawodem. Zgodnie ze specyfikacją okulary cechują się bowiem ponoć zaledwie 80-minutowym czasem pracy z aktywną kamerą lub 150 minut bez.

Sony SmartEyeGlass SED-E1 Developer Edition pojawią się w marcu i będą kosztować 670 euro.

Źródło: Engadget, Sony

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  4
  "okulary" to wygląda bardziej jak jakieś gogle narciarskie. Te ramki mają chyba z 1 cm grubości. Ta Panii wygląda w nich jakby sie z matrixa urwała
  • avatar
   Kynareth
   1
   Prima Aprilis za półtora miesiąca dopiero! Zielone piksele i piloty na kabelku? Powrót do lat 80-tych?
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    ,Polecam nową stronę z aukcjami na której można kupić np. laptopa za 15 złotych : http://sprawny.pl/tanio Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa :) Ja wylicytowałem monitor wart 300zł za 18,20 :)
    • avatar
     Dragonik
     0
     Prawie ja Trinity
     • avatar
      Gofru
      0
      Póki inteligentne okulary nie będą wyglądać jak zwykłe i nie będą umożliwiały używania bez problemu szkieł kontaktowych bez konieczności noszenia jednocześnie 2 par okularów - nie mają one najmniejszego sensu. Jak ktoś chce przyszpanować, to może i fajne, ale po co to komu, kiedy nie spełnia podstawowych funkcji okularów, już pomijając fakt, że wygląda się w nich jak skrajny idiota :)

      Cena to kwestia do pominięcia, bo są to dopiero prototypy no i nikt do używania nie zmusza. Jednak nie zmienia to faktu, że jak już będą służyć do tego, do czego powinny, mogły by być nieco tańsze :P
      • avatar
       baca130
       0
       Jakie to brzydkie, odpowiednik od google wygląda 100x lepiej.
       • avatar
        Radical
        0
        Bardzo dyskretne... ;)