Mobile

Sony przygotuje SmartWatch z e-papierowym ekranem? [AKTUALIZACJA]

przeczytasz w 1 min.

Nic nie wskazuje na to, aby producenci sprzętu mobilnego przestali interesować się naszymi nadgarstkami.

Sony SmartWatch z e-papierowym ekranem

Nic nie wskazuje na to, aby producenci sprzętu mobilnego przestali interesować się naszymi nadgarstkami. SmartWatch nie gości jeszcze na wielu z nich, ale w przyszłości ma być inaczej. Sony ma chyba nowy pomysł na to, jak zwiększyć zainteresowanie tego typu urządzeniami.

Chyba większość osób zgodzi się z tezą, iż producenci poszli obecnie w stronę implementowania jak największej ilości nowych technologii i starają się nawet, aby SmartWatch działać mógł niezależnie od smartfona. Pomysł ten nie jest szczególnie ciepło przyjmowany przez klientów i dlatego też Sony planuje coś innego.

Japoński producent przygotowuje już podobno nowe urządzenie, które odbiegać będzie jednak od najnowszych tego typu propozycji. Nowy SmartWatch Sony wyróżniać ma się bowiem e-papierowym ekranem, który najlepiej znany jest z czytników e-booków. Dodatkowo urządzenie ma zostać wyposażone jedynie w kilka podstawowych funkcji, a w zamian za to będzie się podobno świetnie prezentować, ponieważ producent postawić chce głównie na jego stylistykę.

Oficjalnej premiery urządzenia spodziewać powinniśmy się w przyszłym roku. Czekamy na kolejne informacje.

[AKTUALIZACJA - 28.11.2014]

Okazuje się, iż SmartWatch może nie być wcale tak zagadkowy, jak się wydaje. Z informacji do jakich dotarł portal theverge wynika, iż mówimy tutaj o FES Watch, a więc urządzeniu, o którym można było usłyszeć już wcześniej, a nad którym pieczę sprawowało po cichu właśnie Sony.


Źródło: phonearena, pocketnow, theverge

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  Taki proste rozwiązanie a ile trzeba było czekać...będzie zdecydowanie dłużej działał na jednym ładowaniu .
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Fajna sprawa,szkoda że to taka zabaweczka.Założe się że żaden 40 latek w czymś takim chodzić nie będzie. Poza tym e-papier to genialny pomysł w "e-zegarkach" bo jeżeli się kupuje dobry i dosyć drogi (w cenie tego zegarka) to nie po to aby go ładować/zmieniać baterie (wiem że normalnych zegarków się nie ładuje). Jakby ten SmartWatch wytrzymywał 10 dni to dla mnie bajka
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Szkoda, że po Pebble, które było ufundowane na kickstarterze w 2012 roku dopiero teraz się budzą, że można do takiego zegarka zastosować e-papier, przez co nie trzeba będzie ładować takie urządzenia co kilka dni. Ja czekam, aż któryś z wielkich graczy wpadnie na pomysł zrobienia telefonu podobnego do rosyjskiego Yotaphone'a :p
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     Tylko dla kobiet :-)
     • avatar
      michal_mat
      0
      mogę się mylić, ale prosty Smartwach z E-Inkowym wyświetlaczem już Sony ma - SWR30 (tak, wiem że ma nazwę smartband, nie ma funkcjonalności Geara S, ale jak dla mnie łapie się w definicji)
      • avatar
       Franz
       0
       I tak się nie sprzeda, szkoda kasy na wdrożenie i promocję - szansę widzę w tym, że dadzą wysoką cenę to więcej się sprzeda i więcej zarobią.