Smartfony

Sony walkowerem oddaje rynek amerykański i chiński

przeczytasz w 1 min.

Sony zdecydowało się zmniejszyć zaangażowanie na kilku rynkach. Japoński producent nadal ma problemy ze sprzedażą smartfonów.

Jeśli temat finansów Sony poruszany jest w kontekście rynku mobilnego to od wielu miesięcy mówi się o bardzo słabych wynikach japońskiego producenta. Sposobów na ratowanie sytuacji było już kilka, ale poprawy raczej jeszcze nie zobaczyliśmy. Jak będzie tym razem?

Sony zdecydowało się na zmianę strategii geograficznej. Brzmi to dość ambitnie, ale w tym przypadku sprowadza się do mniejszego zaangażowania na kilku rynkach. Jakich? Wymieniono tu rynek amerykański, chiński, a także indyjski i brazylijski.

Wprawdzie Sony nadal oferować ma tam swoje smartfony, ale kampanie reklamowe ograniczone zostaną do absolutnego minimum. Wysiłki skupione będą tam, gdzie wedle producenta istnieje większa szansa na sukces - wschodniej Azji, Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

W Polsce zmian zatem widzieć nie powinniśmy. Odpuszczenie sobie jednak kilku tak ważnych rynków pokazuje, że smartfony Sony radzą sobie naprawdę słabo.

Źródło: androidplanet, xperiablog

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  4
  Myślę, że w Ameryce dominuję Apple a w Chinach mniejsze firmy, mniej lub bardziej znane.
  • avatar
   jarosdzi
   1
   Nic dziwnego. Jakość smartfonów SONY i poziom usług serwisowych jest, delikatnie mówiąc, "do bani". Kupiłem ostatnio Xperia M5 i w ciągu 4 miesięcy był trzy razy w naprawie, z czego pierwszy raz nie uznano mojej reklamacji twierdząc, że nie umiem obsługiwać smartfonu (?). Po czym po drugiej nieudanej naprawie (już z innego powodu) smartfon trafił trzeci raz do serwisu, gdzie go wymieniono (teraz często wiesza się), a pierwsza przypadłość już nie występuje. Pomimo sympatii dla tej marki (mam w domu trochę sprzętu) ostatni raz kupiłem ich smartfon.
   • avatar
    hideo
    1
    Sony są za drogie, powinni obniżyć ceny aczkolwiek przypuszczam nie mają możliwości obniżać bardziej, nie wiem czy jest sens by Sony nadal trzymało się rynku smartfonów pomimo iż lubię ich modele szczególnie nowa XA mi się podoba
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A więc przestaną wypuszczać telefony kosztujące ~500-1000zł pozostaną głównie kosztujące 500-1000$ więc 3-4x więcej dla krajów spoza strefy dolarowej. Ok 7.5$ to płaca minimalna w USA, 6.5 funta w UK równowartość 40zł vs 7.5zł w Polsce, Brazylii, Indiach, Chinach...
     Mało kogo w USA obchodzi szajs za 100-200$ a wiec ok 480-600zł dla nas to telefony za 1zł do 199zł w umowie ratalnej z operatorem. (10-20zł * 24 raty). Dla nich telefon za 480-600$ jest telefonem za 1$ do 199$

     U nas iPhone to symbol wyższego statusu, tam iPhone to jedynie symbol posiadania stałego etatu. Z czego wynika że SONY również w Polsce zamierza być synonimem "jakości" jak za dawnych lat...

     Wieszcze dalszy zalew Huawei, LG, Samsungiem.
     • avatar
      Fiona
      0
      To ja Ci szczerze współczuję zmarnowanego życia jak dla Ciebie jabłuszko to symbol wyższego statusu.

      Mieszkam i pracuję w Polsce i nie jest to dla mnie żaden symbol - ot urządzenie jedno z wielu....
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zarzad dzialu mobilnego nadaje sie do zwolnienia w trybie natychmiastowym!!!