Sony zwiększy udział Blu-ray?

przeczytasz w 0 min.

Takie są przynajmniej najnowsze plany japońskiej korporacji. Firma oczekuje, że w najbliższych miesiącach uda jej się spopularyzować różnego rodzaju urządzenia z napędem Blu-ray. Przy czy akcent położony jest na „różnego rodzaju”. Sony chce aby napędy odczytujące krążki High-Definition trafiły do szerszego grona odbiorców poprzez ich instalacje w szerokiej gamie urządzeń – nie tylko stacjonarnych odtwarzaczach BD.

To co najważniejsze dla konsumentów, to oczywiście nie tylko szeroka gama urządzeń ale i cena. Ta właśnie ma spaść wraz z popularyzacją napędów BD. Prezes Sony – Ryoji Chubachi – podczas konferencji w Taipei na Tajwanie, stwierdził że firma chce zwiększyć ilość dostępnych urządzeń czytających dyski BD, a także nadać im odpowiedni zakres cenowy. Wnioskować można z tych słów, że Sony chce stworzyć gamę produktów kierowanych do klientów o różnych możliwościach finansowych.


Sony choć był i jest największym orędownikiem na rzecz promowania Blu-ray, nie może jednak pochwalić się największym udziałem odtwarzaczy na rynku. Okazuje się, że konsola Playstation 3 nie jest w stanie podciągnąć tych statystyk, które w obliczu konkurencji nie stawiają Sony na pierwszym miejscu. Na polu stacjonarnych odtwarzaczy BD znacznie lepiej radzi sobie Samsung, który oferuje tego typu urządzenia w lepszych cenach i dzięki temu póki co wygrywa w rankingach sprzedaży.

Pomysłem Sony będzie nie tylko walka na ceny ale i na różnego rodzaju urządzenia. Dla przykładu, mogą to być telewizory LCD z wbudowanymi nagrywarkami nośników Blu-ray. Między innymi o nich wspomniał Ryoji Chubachi w Taipei. Docelowo japoński producent planuje wprowadzić nową gamę urządzeń do końca tego roku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login