Sony zwiększy udział Blu-ray?

przeczytasz w 0 min.

Takie są przynajmniej najnowsze plany japońskiej korporacji. Firma oczekuje, że w najbliższych miesiącach uda jej się spopularyzować różnego rodzaju urządzenia z napędem Blu-ray. Przy czy akcent położony jest na „różnego rodzaju”. Sony chce aby napędy odczytujące krążki High-Definition trafiły do szerszego grona odbiorców poprzez ich instalacje w szerokiej gamie urządzeń – nie tylko stacjonarnych odtwarzaczach BD.

To co najważniejsze dla konsumentów, to oczywiście nie tylko szeroka gama urządzeń ale i cena. Ta właśnie ma spaść wraz z popularyzacją napędów BD. Prezes Sony – Ryoji Chubachi – podczas konferencji w Taipei na Tajwanie, stwierdził że firma chce zwiększyć ilość dostępnych urządzeń czytających dyski BD, a także nadać im odpowiedni zakres cenowy. Wnioskować można z tych słów, że Sony chce stworzyć gamę produktów kierowanych do klientów o różnych możliwościach finansowych.

Sony choć był i jest największym orędownikiem na rzecz promowania Blu-ray, nie może jednak pochwalić się największym udziałem odtwarzaczy na rynku. Okazuje się, że konsola Playstation 3 nie jest w stanie podciągnąć tych statystyk, które w obliczu konkurencji nie stawiają Sony na pierwszym miejscu. Na polu stacjonarnych odtwarzaczy BD znacznie lepiej radzi sobie Samsung, który oferuje tego typu urządzenia w lepszych cenach i dzięki temu póki co wygrywa w rankingach sprzedaży.

Pomysłem Sony będzie nie tylko walka na ceny ale i na różnego rodzaju urządzenia. Dla przykładu, mogą to być telewizory LCD z wbudowanymi nagrywarkami nośników Blu-ray. Między innymi o nich wspomniał Ryoji Chubachi w Taipei. Docelowo japoński producent planuje wprowadzić nową gamę urządzeń do końca tego roku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!