Internet

SpaceX i Tesla poza Facebookiem - Musk dołączył do akcji #deletefacebook

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy Twittera wezwali Elona Muska do usunięcia facebookowego fanpage’a SpaceX. Jeśli myśleli, że nie zdecyduje się on na taki krok, to mocno się pomylili. Przy okazji z Facebooka zniknął profil Tesli.

Choć mijają dni i pojawiają się kolejne wypowiedzi (czyt. próby wyjaśnienia, co się stało i jak do tego doszło), afera z udziałem Facebooka wciąż jest jednym z najgorętszych tematów, a akcja #deletefacebook trwa w najlepsze. Ostatnio dołączył do niej Elon Musk.

Pamiętacie wpis Briana Actona z WhatsAppa, że to już czas, by usunąć konto na portalu Marka Zuckerberga? Korzystający głównie z Twittera Musk odniósł się do niego, pytając: „co to jest Facebook?”. Zabrzmiało żartobliwie, ale nie brakowało osób, które komentowały, że to nie czas na żarty, lecz na podjęcie męskiej decyzji.

Musk został skrytykowany za ignorancję, objawiającą się tym, że SpaceX wciąż ma działający fanpage na Facebooku. Ten stwierdził jednak, że nawet o tym nie wiedział i zapowiedział, że go usunie…

Najlepsze, że wcale nie był to żart – chwilę później z portalu zniknęły dwa fanapage’e śledzone przez wielu użytkowników: nie tylko SpaceX, ale też Tesli. 

„Komentatorzy” poszli za ciosem i spytali, co z Instagramem (który przecież należy teraz do Facebooka). Elon Musk stwierdził jednak, że dopóki platforma ma pewną niezależność, jest „prawdopodobnie OK”. 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Elon Musk i Mark Zuckerberg już w przeszłości mieli pewne „konflikty”. Przede wszystkich chodziło o sztuczną inteligencję, którą obaj panowie rozumieją nieco inaczej.

Wracając jednak do tematu, nawet jeżeli fanpage’e SpaceX i Tesli na Facebooku nie były oczkiem w głowie Elona Muska, gdy swoje profile usuwa osoba ciesząca się tak dużą popularnością, stanowi to poważny cios dla (już i tak borykającego się z ogromnymi problemami) portalu Marka Zuckerberga.

Źródło: The Next Web, Quartz

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  30
  Good, niech ten FB padnie i se ten głupi ryj rozwali.
  • avatar
   derunim
   11
   Musk ma u mnie kolejny powód do szacunku.
   • avatar
    edvinoxic
    6
    nie cierpie facebooka...degeneracja...
    • avatar
     steelek
     1
     ktos tu bardzo probuje sie pozbyc giganta jakim jest facebook. I nie mowie ze to sie nie uda... pewnie sie uda, ale raczej nie teraz.

     Zastanawia (albo raczej wcale mnie nie zastanawia) dlaczego tworca whatsapp robi takie wielkie halo o fb? Bo messenger to aktualnie najpopularniejszy komunikator. Zamknij FB to nastepny do objecia prymu bedzie whatsapp (w polsce moze GG wroci :D).
     • avatar
      Fiona
      1
      Moja koleżanka założyła konto na FB miesiąc temu.
      Wstawiła krótkie info i może 3 zdjęcia.
      Jest ładna i zgrabna to zdjęcia są miłe dla oka. Nie są w żaden sposób erotyczne, czy prowokujące. Ot ładna kobieta.

      Dostała ponad 1000 zaproszeń, w większości od panów z krajów arabskich, od hindusów, itd. Ba nawet od tych panów którzy już pardon "ubogacają" starą unię.

      O co chodzi ? O to samo co egipskim habibi. Szukają kretynek które da się rozkochać (przez internet !!!) i które popędzą przesyłać pieniądze, ew. zaproszą kolorowego przyjaciela, bądź same popędzą na spotkanie z nim. (czytaj kasa, ew. polski paszport dla pana)

      To jedna grupa.
      Druga to pryszczaci chłopcy, udający lesbijki i polujący na nagie fotki kobiet.

      trzecia grupa to kobiety interesu. Czyli piramidy z reala przeniesione na FB. Tym niekumatym wyjaśniam iż działa to podobnie do AG Z Gdańska. Tylko zazwyczaj chodzi o o kosmetyki których nikt nie chce. Czyli szukamy frajerki która będzie szukać kolejnej frajerki, itd.

      I to jest babskim okiem dzisiejszy FB.....
      • avatar
       usuniety_b274873f01f4
       -29
       Wyjątkowo debilne posunięcie i brak szacunku do ludzi obserwujących fanpage SpaceX.