Aplikacje mobilne

Spotify pozbywa się ułatwienia dla kierowców, ale obiecuje nowe innowacje

przeczytasz w 2 min.

Widok samochodowy, tzw. Car View, który wyświetla się po podłączeniu smartfona z samochodem przez bluetooth jest oficjalnie wycofywane przez Spotify. W miejsce tej funkcji mają się pojawić nowe innowacje, ale kierowcy muszą jeszcze na nie zaczekać.

Spotify zabiera kierowcom widok samochodowy

Widok samochodowy był do tej pory wykorzystywany podczas łączenia smartfona z samochodem poprzez bluetooth. Jego uruchomienie wyświetlało panel sterowania odtwarzaniem na ekranie, który wyjątkowo ułatwiał kontrolę odtwarzania muzyki bez odrywania oczu od drogi - wielkie przyciski, w które nie sposób było nie trafić były wygodne i przede wszystkim bezpieczne dla kierowców.

Widok samochodowy w Spotify był ułatwieniem dla kierowców - 5 dużych przycisków na ekranie, które nie odwracały uwagi podczas jazdy.

Mówię o wszystkim w czasie przeszłym, bo widok samochodowy w Spotify już właściwie został usunięty. Opcje, które odpowiadały za jego uruchomienie są niedostępne w aplikacji.

Okazuje się, że usunięcie widoku samochodowego spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony użytkowników Spotify, którzy są teraz zmuszeni do korzystania ze standardowego interfejsu aplikacji, który nie do końca jest bezpieczny podczas prowadzenia.

Spotify widok samochodowy Ten widok samochodowy w Spotify odchodzi w zapomnienie

Możemy potwierdzić, że wycofujemy funkcję widoku samochodowego (...). Aktywnie badamy nowe sposoby, które pozwolą zapewnić najlepsze wrażenia w samochodzie. Potraktujcie wycofanie widoku samochodowego jako coś, co musi się wydarzyć, aby zrobić miejsce dla nowych innowacji, które nadchodzą” - mówi jeden z pracowników Spotify.

Co zamiast widoku samochodowego, tak innowacyjnego, czeka na wdrożenie?

Tego niestety nie wiemy - Spotify nie informuje użytkowników, czym będą te “nowe innowacje” i kiedy będą dostępne.

Czy jednak całkowite pozbycie się widoku samochodowego bez przedstawienia zamiennika było rozsądne? W mojej opinii - ani trochę. Być może stoi za tym jakaś logika, której nie rozumiem, ale testowanie nowych funkcji bez wyłączania bezpiecznego widoku “Car View” wydaje mi się być jak najbardziej możliwe.

Jak myślicie? Co nowego dla ułatwienia życia kierowcom przedstawi Spotify? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: engadget.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  6
  najpierw chowanie przycisku od shuffle'a na życzenie jednej z piosenkarek, która chce nam mówić jak mamy słuchać płyt/list... Teraz to... Jeszcze trochę i trzeba się będzie rozstać ze spotify
  • avatar
   mrosi
   2
   Czyli nie będzie jakości Hi-Fi. Po sile promowania każdej innej pseudo innowacyjności widać nazbyt wyraźnie, że robią wszystko, tylko nie to.
   Czas zrezygnować i przejść do konkurencji...
   • avatar
    Diego21
    0
    "...jako coś, co musi się wydarzyć, aby zrobić miejsce dla nowych innowacji, które nadchodzą".
    Czyli wciskanie gadżetu od spotify "Car Thing" który robi dokładnie to samo ,ale w formie dodatkowego urządzenia które podłączasz do telefonu. I co z tego że płacisz za premium teraz płać za dodatkowe urządzenie.
    Choć z drugiej strony to dobrze. Konkurencja jak nie zaśpi to ma szanse trochę więcej rynku zdobyć i monopol zmniejszyć.