Smartfony

Sprawdziliśmy pamięć w Mate 9 Pro i Mate 9 Pro Porsche Design - są różnice

przeczytasz w 1 min.

Mate 9 Pro i Mate 9 Pro Porsche Design to smartfony, które dzieli kilka szczegółów. Jednym z nich okazuje się szybkość wbudowanej pamięci?

Huawei Mate 9 Pro oraz Huawei Mate 9 Pro Porsche Design to smartfony bardzo interesujące i chyba mało kto ma co do tego wątpliwości. Różnią się kilkoma elementami, które zostały już dość dokładnie omówione. Okazuje się jednak, że pewne kwestie wychodzą na światło dzienne dopiero po bliższym zapoznaniu się z obydwoma modelami.

Przy okazji testów zwróciliśmy uwagę na wbudowaną pamięć masową. Nie tylko jednak jej ilość, ale przede wszystkim szybkość. Okazuje się, że różnice są tutaj dość znaczące. Wprawdzie odczyt sekwencyjny oraz odczyt losowy wypadają niemal identycznie, ale już zapis sekwencyjny to 179 MB/s vs 263 MB/s, a zapis losowy 20 Mb/s vs 159 MB/s - w obydwu przypadkach na korzyść Huawei Mate 9 Pro Porsche Design.

Mate 9 Pro szybkości pamięciMate 9 Pro Porsche Design szybkości pamięci
Pomiar szybkości pamięci - Mate 9 Pro (po lewej), Mate 9 Pro Porsche Design (po prawej)

Wartości QPS (Queries Per Second, czyli ilość zapytań do bazy danych na sekundę) potwierdzają, że pamięć w Huawei Mate 9 Pro Porsche Design jest o wiele szybsza. Oczywiście w codziennym użytkowaniu obydwa smartfony wypadają świetnie, ale warto uzmysłowić sobie wszystkie różnice, zwłaszcza przy tak dużej rozbieżności cen.

A skoro o różnicach mowa, tych jest więcej. Jeśli jesteście ich ciekawi to zapraszamy do naszego materiału wideo Huawei Mate 9 Pro / Porsche Design - 5 za 5 przeciw.

Źródło: inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Pogromca blacharni Pro
    -9
    No dobrze panowie. Te testy maja jedynie swoja wartosc rzeczywista w wyzej podanych testach, benchmarkach i wszelakich predkosciowych pomiarowcach. Ale patrzac na wiekszy obraz rzeczy, to co tak naprawde zyskujemy z tymi predkosciami w rzeczywistosci? Zapewne niewiele.