Systemy operacyjne

Sprzedaż komputerów "wzrośnie pod koniec roku"

przeczytasz w 1 min.

Firma analityczna Gartner twierdzi, że sprzedaż komputerów PC zacznie rosnąć pod koniec roku i możemy oczekiwać regeneracji rynku.

Gartner oczekuje, że sprzedaż PC zacznie rosnąć w czwartym kwartale, na czas świąt Bożego Narodzenia.

Co więcej, Gartner zmienił swoje prognozy związane ze słabszą sprzedażą pecetów w porównaniu do ubiegłego roku. Na początku firma twierdziła, że sprzedaż będzie o 9,2 proc. gorsza niż w 2008, teraz mowa o 6 proc.

Firma dodała także, że dostawy pecetów są lepsze niż oczekiwano. Za wyjątkiem Europy Wschodniej dotyczy to całego świata.

Sprzedaż komputerów znacząco podniosły tanie netbooki, które stały się niezwykle popularne.

Windows 7 nie zaskoczy

Gartner uważa, że pojawienie się systemu Windows 7 w październiku nie sprawi, że Microsoft uzyska fantastyczny wynik sprzedażowy. Choć miesiąc ten jest dobry na premierę "siódemki", ze względu na dość wysokie ceny wyniki sprzedażowe OS-u będą według Gartnera "bardzo skromne".

- Chociaż wokół Windows 7 jest dużo szumu i system cieszy się bardzo pozytywną opinią, nie spodziewamy się aby jego debiut na rynku wywołał jakąś wielką reakcję konsumentów - powiedział George Shiffler, dyrektor ds. badań Gartnera.

- Mimo że Microsoft bez wątpienia opracuje potężną kampanię marketingową związaną z Windows 7, według nas klienci będą nabywać nowy system głównie wtedy, gdy kupią pierwszy komputer lub wymienią stary - dodał Shiffler.

Źródło: Inf. własna, PC Pro.co.uk

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Przy cenach w7 a także wersji upgr. to faktycznie może nie być takiego boomu, ale czas pokaże, Asus i HP zapowiedzieli tańsze wersje upgr. więc tym mogą nadrobić statystyki.
  • avatar
   mariusz_k
   0
   Ale też odkrycie. Nawet ktoś nie znający się na mechanizmach rynkowych wie, że sprzedaż komputerów rośnie na święta Bożego Narodzenia. 1/5 za taką informację
   • avatar
    Terrorek
    0
    ""- Mimo że Microsoft bez wątpienia opracuje potężną kampanię marketingową związaną z Windows 7 "" jaa jeszcze niewidzialem zadnej reklamy xDD


    tak faktycznie duzo osob sciagnie.. ale z torentow ;p
    • avatar
     Lightning
     0
     Ja już się przesiadłem z XP na Windows 7 RC 7100. Jest on naprawdę wyśmienity - tylko dużo pamięci zajmuje
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      napewno wzrośnie, bo producenci będą sie pozbywac starych części przed wprowadzeniem nowszych technologii :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       tanie netbooki - buhaha, nie ma czegos takiego, no chyba, że cos co pozwoli ew. na włączenie winampa i bedzie sie cięło :/