Konsole do gier

Sony świętuje - sprzedaż konsol PlayStation 4 przekroczyła 90 mln egzemplarzy

przeczytasz w 1 min.

Precyzując mowa o liczbie 91.6 mln egzemplarzy, na którą składają się rzecz jasna wszystkie warianty konsoli - podstawowy, Slim i Pro.

Już od miesięcy wiadomo, że konsole z rodziny PlayStation 4 to ogromny sukces Sony. Japoński producent co jakiś czas chwali się wynikami sprzedaży, które dobitnie to potwierdzają.

Przy okazji trwających targów CES 2019 dowiedzieliśmy się, że sprzedaż konsol PlayStation 4 przekroczyła 90 mln egzemplarzy. Precyzując mowa o liczbie 91.6 mln egzemplarzy, na którą składają się rzecz jasna wszystkie warianty konsoli - podstawowy, Slim i Pro.

Co dla Sony bardzo ważne, wciąż pojawiają się bardzo optymistyczne widoki na następne miesiące. Okazuje się bowiem, że tylko w 2018 roku sprzedaż wyniosła około 18 mln egzemplarzy. Trudno zatem przypuszczać, aby nie udało się przekroczyć bariery 100 mln sprzedanych egzemplarzy.

Jednocześnie Sony poinformowało, iż usługa PlayStation Network może pochwalić się 90 mln użytkowników każdego miesiąca.

Sama sprzedaż daje bardzo wyraźnie do zrozumienia, że na nową generację PlayStation jeszcze poczekamy. Sony najzwyczajniej w świecie nie ma powodów do tego, aby śpieszyć się z jej przygotowaniem.

Źródło: Sony, gameinformer

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  9
  Mnie tylko ciekawi czy nowa generacja a mianowicie Playstation 5 pozwoli na odpalenie gier z Playstation 4,jeśli było by to możliwe to była by to najlepsza konsola na rynku. Zważając na fakt jak dobre studia które wydają gry Sony trzyma w ręku zapewne nowe produkcję wydane w przyszłości już na nową generację konsol będą rewelacyjne a dodając do tego możliwość grania w gry z poprzedniej generacji to już sukces murowany który przyciągnie miliony użytkowników z całego świata a gdyby jeszcze użytkownicy nowego PS5 mieli możliwość grania z użytkownikami PS4 w gry online to Sony pozamiatało by tym ruchem całą konkurencję.
  • avatar
   HomeAudio
   1
   A gogle VR dla platformy PC sprzedały się w liczbie 4 milionów egzemplarzy - nie taki zły wynik jak na umierającą technologię ;)
   • avatar
    Sander Cohen
    0
    Co do spieszenia sie z nowa generacja to raczej Sony tak jak Microsoft maja juz probki inzynieryjne nowych wersji i ewentualnie tylko czekają na reakcje na rynku zeby w odpowiednim momencie je zapowiedzieć. Oczywiscie moga one jeszcze ulec zmianom bo raczej kolejne PS jak i Xbox to też będzie x86 i ewentualny upgrade sprzetu jest w miare prosty i szybki
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     dla sony to świetna wiadomość, ale dla konsumentów tak sobie, bo w tej sytuacji sony jest mniej skłonne by realizować potrzeby użytkowników.
     • avatar
      Marucins
      0
      A co byłoby ze sprzedażą gdyby nie exy?
      Co byłoby gdyby takie PS oferowało to samo co Xbox - tzn to co na konsoli jest i na PC?