Akcesoria

Stacja dokująca do iPada zamieniająca go w pianino

przeczytasz w 1 min.

Firma ION wprowadziła do swojej oferty stację dokującą oraz oprogramowanie, które pomoże w nauce gry na pianinie posiadaczom tabletów iPad i smartfonów iPhone.

Aby rozpocząć naukę wystarczy nabyć stację dokującą z klawiaturą, ściągnąć aplikację Piano Apprentice i to wystarczy. Oczywiście nie może zabraknąć zapału, cierpliwości i szczypty talentu do gry.

Stacja dokująca ION Piano Apprentice

Lekka i kompaktowa stacja dokująca jest wyposażona w 25 klawiszy, ma wbudowane stereofoniczne głośniki pozwalające usłyszeć dźwięki pianina (kompatybilność z MIDI). Nad postępami użytkowników tandemu sprzętowo-programowego czuwa instruktor gry na pianinie Scott Houston noszący pseudonim Piano Guy. Pojawia się on na ekranie i tłumaczy zasady gry, a także demonstruje jak korzystać z przystawki Piano Apprentice.

W nauce pomagają podświetlane klawisze, które trzeba nacisnąć by uzyskać odpowiedni dźwięk. Aplikacja prócz praktycznych ćwiczeń uczy także jak poprawnie odczytywać notację nutową.

System zasilany jest z 4 akumulatorów AA lub poprzez zasilacz sieciowy. Zestaw wyceniono na 99 $.
 

Więcej o produktach Apple i akcesoriach do nich:

Źródło: ionaudio

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "tabletów iPod"?
  • avatar
   Maciej Lewczuk
   0
   Jedna literka, a ile zmienia ;D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    300 zł za takie gówno !?
    To może by mi starczyło na keyboard'a
    • avatar
     Lord_NeReVaR
     0
     Super teraz czekam na przystawki do aplikacji iFart czy iBeer...
     • avatar
      Ghost92
      0
      Stówkę bym może jeszcze za to dał, ale na pewno nie 300zł. Podziękuję i pozostanę przy zwykłej klawiaturze sterującej do PC :)
      • avatar
       Warmonger
       0
       Całe dwie oktawy, w sam raz dla wirtuozów ;) Doprawdy nie wiem, czemu ma to służyć. Jeśli będzie stało na biurku i służyło jako ozdoba - czemu nie. Ale sukcesów na rynku muzycznym temu nie wróżę.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Używam czegoś takiego w wersji Akai z Ipodem touchem. Świetna zabawka, za 300 zł można pobawić się emulatorem syntezatora analogowego. Sama klawiaturka przez USB współpracuje z kompem i programami DAW i nie jest gorsza od porównywalnych cenowo klawiaturek chińskich z wyj. USB, a bez doku dla Ipoda. Takich klawiaturek używa się do wprowadzania nutek do programów DAW, dla muzyka jest to łatwiejsze niż klikanie myszką na kompie. Zdziwilibyście się co można zagrać przy pomocy takiego mikrusa.
        http://www.youtube.com/watch?v=wbiu9p06nh4&feature=related