• benchmark.pl
  • Komputery
  • Stolica do sześcianu - konkurs na Minecraftowy projekt Parku Centralnego w Warszawie
Komputery

Stolica do sześcianu - konkurs na Minecraftowy projekt Parku Centralnego w Warszawie

przeczytasz w 2 min.

Minecraftowe szaleństwo trwa. Tym razem Microsoft postanowił wykorzystać pełne pomysłów umysły młodych użytkowników komputerów, by stworzyć wizję otoczenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrodą jest Microsoft Surface Go.

Microsoft Surface Go ma już za sobą premierę produktową jak i sklepową, a także doczekał się licznych recenzji, które w dość zgodnym tonie zwracają uwagę na pewną jego cechę. Dyplomatycznie pominę milczeniem jaką bo każdy pewnie wie o co chodzi, choć pytanie o tę cechę padające z ust młodego adepta komputerów w trakcie szybkiej prezentacji Surface Go zaskoczyło nie tylko prelegenta. A dlaczego w ogóle padło? Już wyjaśniam.

Stolica do sześcianu

Microsoft stara się przedstawić Microsoft Surface Go jako sprzęt, z którego mogą używać swobodnie najmłodsi jako przydatne akcesorium w rozrywce, a ta może kojarzyć się właśnie z Minecraft. Dlatego to Surface Go był cichym bohaterem inauguracji konkursu „Stolica do sześcianu”. To konkurs ogólnopolski, do którego zgłoszenia są przyjmowane do 30 października - szczegóły znajdziecie na stronie konkursowej. Wyniki poznamy 3 listopada.

Warsztaty Minecraft

O co chodzi w tym konkursie? Uczestnicy, z założenia młodzi, ale przecież z Minecrafta może korzystać każdy niezależnie od wieku, mają wyrazić za pomocą minecraftowych klocków swoją wizje Parku Centralnego w Warszawie. Ten ma pewne konotacje związane ze zbliżającymi się wyborami, bo wizja zagospodarowania okolic Pałacu Kultury może być elementem rozgrywki politycznej. Tę jednak zostawmy politykom, bo przecież to nie ich „marzenia”, ale to jak marzą najmłodsi jest ważniejsze.

Dlaczego Minecraft?

Konkurs we współpracy z Microsoftem organizuje MindCloud czyli Ogólnopolska Szkoła Programowania i Rozwoju Cyfrowych Kompetencji Dzieci. Minecraft jako platforma konkursowa wybrany został nie bez powodu. To jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która osiągnęła sprzedaż ponad 120 milionów egzemplarzy. Jest wielce prawdopodobne, że potencjalny młody uczestnik będzie obeznany z tą grą przez co udział w konkursie będzie nie tylko prostszym, ale też przyjemnym doświadczeniem.

Pierwsze projekty, które mogą być wskazówką dla innych czego oczekuje Microsoft możecie zobaczyć poniżej. Powstały one w ramach warsztatów programowania Minecraft, które zorganizowano w warszawskiej siedzibie Microsoftu na rozpoczęcie konkursu „Stolica do sześcianu”. Gościem specjalnym był RoxMB, który doglądał powstawania pierwszych konkursowych prac.

Minecraft - Stolica do sześcianu - praca konkursowa 1

Minecraft - Stolica do sześcianu - praca konkursowa 2

Minecraft - Stolica do sześcianu - praca konkursowa 3

A my w tradycyjnej sondzie zadajemy wam pytanie o to jak widzicie otoczenie Pałacu Kultury i Nauki. Wiemy że nie każdy z was jest mieszkańcem Warszawy, nie każdy z was czuje związek (pozytywny lub negatywny) z tą budowlą, ale i tak zachęcam do odpowiedzi.

Źródło: Microsoft, inf. własna

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    sebmania
    1
    Slamsy zrobić otoczyć murem