Gadżety

Stylowy hub USB 3.0 marki LaCie

przeczytasz w 1 min.

Produkty LaCie zawsze kojarzone są z niebanalnym designem i wysoką jakością. Nie inaczej jest w przypadku huba USB 3.0, który pozwoli nam zwiększyć liczbę dostępnych portów USB 3.0 o trzy złącza.

Superspeed USB 3.0 mimo oczekiwań użytkowników, nie potrafi przebić się na razie jako powszechny standard. Jest jednak coraz bardziej wspierany przez producentów płyt głównych, którzy umieszczają w swoich produktach złącza USB 3.0. Jednak liczba oferowanych portów, nawet przez zewnętrzne kontrolery nie zawsze jest wystarczająca.

 

 

Na pomoc przybywa firma LaCie, która zaprezentowała Hub4. Trzeba tutaj nadmienić, że nie jest to pierwszy hub USB 3.0, ale wart uwagi, ze względu na renomę jaką ciesza się produkty tej  firmy. Hub, o wymiarach 116 x 71 x 25 mm i wadze jedynie 69 gramów, oferuje łącznie 4 porty USB 3.0 (kompatybilne wstecznie z USB 2.0) i możliwość podpięcia zewnętrznego zasilacza (który jest oczywiście dołączony do zestawu).

Produkt zostanie objęty dwuletnią gwarancją. Sugerowana przez LaCie cena wynosi 50 euro.
 

Źródło: Endgadget

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    wildthink
    0
    Na razie to przydały by się dyski (obudowy zewnętrzne) i pendrajwy z USB3 (oczywiście nie mam na myśli te śladowe ilości, które są obecnie na rynku, tylko dostępność na poziomie USB2). Bo w nowych płytach USB3 juz raczej jest standardem i te dwa złącza, zazwyczaj na płycie montowane wystarczą, przydało by się natomiast 1 takie złącze na froncie obudowy, a to znowu producenci obudów by musieli o to zadbać. A hub - na razie niepotrzebny.