Oprogramowanie

Sumo Paint – lepszy od internetowego Photoshopa?

przeczytasz w 1 min.

Po wielu miesiącach funkcjonowania w postaci wersji beta, Sumo Paint doczekał się wersji 1.0. Ta kojarząca się z narodowym sportem Japonii aplikacja to rozbudowany internetowy program, przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki.
 
Sumo Paint uruchamia się w okienku przeglądarki internetowej jako objekt Flash. Został napisany w Adobe Flex, dzięki czemu przypomina do złudzenia zwykłą aplikację – w tym przypadku desktopowego Photoshopa.

Program dysponuje wieloma narzędziami malarskimi, umożliwia pracę na warstwach oraz stosowanie różnych filtrów i efektów specjalnych. Przy jego pomocy można obrabiać zdjęcia, tworzyć grafikę internetową, czy malować własne dzieła. Utworzone w Sumo Paint pliki można zapisywać na swoim internetowym koncie lub na lokalnym twardym dysku w formatach PNG i JPG. Można je też udostępniać szerokiej publiczności na stronie społecznościowej, gdzie są oceniane i komentowane przez użytkowników.

Program jest dostępny bezpłatnie, nie trzeba się nawet rejestrować. Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy wejść na stronę Sumo Paint.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To jest na prawdę spoko zabawka :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tylko po co to komu? Rozumiem potrzebę tworzenia internetowych edytorów tekstu ale to? Niech mi ktoś da jakikolwiek argument "za"
   • avatar
    wolfikx
    0
    Piękna sprawa !!!
    Supul jakbyś się trochę interesował programami online to byś może miał styczność z Phostoshop Express.
    Powiem jedno, wymięka przy SUMO !!!

    Nie dość, że jest o wiele wolniejszy to ma ograniczone możliwości.
    Z tego co widzę to Sumo zostało zrobione w technologii adobe AIR więc większość obliczeń przerzucona jest na serwer - I TO WIDAĆ.

    Spróbuj przeskalować obrazek i zrobić blura. Na moim Duronie 2 Ghz przy rozdziałce 2500x2500 trwa to czasami wieczność.
    W SUMO chwila moment ;)

    Rewelacja - po co mi szybki komp jak może za mnie obliczyć to macierz serwerów - rewelacja.
    • avatar
     Subvoice
     0
     @Supul
     na forach pojawia się coraz wiecej inteligentnie wklejanych zdjęć z komórek o wielkości 4mpx, bo autorzy nie maja pojęcia jak je przeskalować i w jakim programie. Program - nawet darmowy - trzeba znaleźć, ściągnąć, zainstalować... a tu wystarczy link :)