Komputery

Swarovski Crystal PC dla bogaczy

przeczytasz w 2 min.

Firma Swarovski niewątpliwie ma niemały związek z branżą komputerową, choć na pierwszy rzut oka pasuje do niej jak pięść do nosa. Na rynku znaleźć można gros urządzeń przyozdobionych jej kryształkami. Są to zazwyczaj gadżety, ale zdarza się, że jakiś producent postanawia wprowadzić na rynek błyszczącego laptopa lub aparat cyfrowy.

Również na polskim rynku można spotkać tego rodzaju sprzęty, np. laptop MSI, którego logo na pokrywie ozdobiono kryształami, jak i nową lustrzankę firmy Pentax, wprowadzoną niedawno do sprzedaży. O lustrzance pisaliśmy tutaj

Tym razem firma Eazo chce „zabłysnąć”, wprowadzając na rynek komputery biurkowe z serii F20-SE Xing Crystal. Nowości dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, jednak ich cechą wspólną jest fakt, że są przyozdobione kryształkami Swarovskiego.

 
Niesłychanie drogi pecet (Fot. Tom’s Guide.com)

Jak podaje producent, komputery F20-SE Xing Crystal są wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel Core 2 Quad Q9450 oraz twardy dysk WD z serii Green Power o pojemności 1 TB. Niestety nie podano informacji na temat karty graficznej i ilości pamięci RAM.

Obecnie, gdy często mówi się o kryzysie finansowym w USA, pojawienie się na rynku tak ekstrawaganckich urządzeń jest nieco uspokajające. Jak pisze Tom’s Guide, najpierw pałąki od słuchawek z diamentami, a teraz pecety z kryształami Swarovskiego – pokazuje to nam, że niezależnie od kondycji ekonomicznej zawsze znajdą się ludzie z wystarczająco grubymi portfelami i chęcią zakupu takich „gadżetów”. Najlepiej wyposażony Xing Crystal kosztuje - bagatela - 70 000 dol.

Na koniec mała ciekawostka: Jak podaje "Forbes", liczba miliarderów na całym świecie wzrosła z poniżej 1000 do 1125 osób tylko w ciągu ostatniego roku, a milionerów podwoiła się w ciągu minionych czterech lat - dziś dolarowych milionerów trzeba liczyć w milionach. Tak więc na pewno znajdzie się „kilku” klientów na nietypowy komputer Eazo.

Źródło:Tom’s Guide.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Darkeners
    0
    Hmm.. ciekawe ile kosztoałaby sama obudowa. Gdybym miał kase... czemu nie.