Gry

Świetny debiut Anno 1800

przeczytasz w 1 min.

Sprzedaż Anno 1800 w premierowym tygodniu była podobno aż czterokrotnie większa niż w przypadku Anno 2205.

Wygląda na to, że zapowiedzi dotyczące Anno 1800, a także dobre recenzje gry przyciągnęly do niej wielu fanów strategii. Producent oraz wydawca już teraz ogłaszają pierwszy, duży sukces.

Z oficjalnego komunikatu studia Blue Byte dowiadujemy się, iż Anno 1800 zaliczyło świetny debiut. Nie ma w tym stwierdzeniu przesady, Anno 1800 sprzedaje się lepiej niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona tej liczącej sobie już ponad 20 lat serii. Wprawdzie dokładnych liczb nie ujawniono, ale sprzedaż w premierowym tygodniu była podobno aż czterokrotnie większa niż w przypadku Anno 2205.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że cyfrowa wersja gry oferowana jest tylko za pośrednictwem Uplay oraz Epic Games Store. Preferujący platformę Steam mieli możliwość zakupu gry jedynie w przedsprzedaży i wielu z tego skorzystało. W dniu premiery Anno 1800 wygenerowało na Steam zdecydowanie większy ruch niż Anno 2205.

Przypomnijmy, że Anno 1800 trafiło w ręce graczy 16 kwietnia. Więcej informacji o grze znajdziecie w naszej recenzji.


Źródło: Ubisoft Polska

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Xaros
    1
    Ja tam ogólnie czekam na te wszyscy statystyki sprzedaży na tym całym Epic Store... Jak wygląda podział na dany sklep. Ile osób kupiło na steamie, ile na epic no i ile u źródła czyli Uplay.
    Nikt się tym nie chwali, podobnie jak przy Metro.