Gry

Świetny debiut Anno 1800

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
1 komentarz Dyskutuj z nami

Sprzedaż Anno 1800 w premierowym tygodniu była podobno aż czterokrotnie większa niż w przypadku Anno 2205.

Wygląda na to, że zapowiedzi dotyczące Anno 1800, a także dobre recenzje gry przyciągnęly do niej wielu fanów strategii. Producent oraz wydawca już teraz ogłaszają pierwszy, duży sukces.

Z oficjalnego komunikatu studia Blue Byte dowiadujemy się, iż Anno 1800 zaliczyło świetny debiut. Nie ma w tym stwierdzeniu przesady, Anno 1800 sprzedaje się lepiej niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona tej liczącej sobie już ponad 20 lat serii. Wprawdzie dokładnych liczb nie ujawniono, ale sprzedaż w premierowym tygodniu była podobno aż czterokrotnie większa niż w przypadku Anno 2205.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że cyfrowa wersja gry oferowana jest tylko za pośrednictwem Uplay oraz Epic Games Store. Preferujący platformę Steam mieli możliwość zakupu gry jedynie w przedsprzedaży i wielu z tego skorzystało. W dniu premiery Anno 1800 wygenerowało na Steam zdecydowanie większy ruch niż Anno 2205.

Przypomnijmy, że Anno 1800 trafiło w ręce graczy 16 kwietnia. Więcej informacji o grze znajdziecie w naszej recenzji.


Źródło: Ubisoft Polska

marketplace

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Xaros
    Ja tam ogólnie czekam na te wszyscy statystyki sprzedaży na tym całym Epic Store... Jak wygląda podział na dany sklep. Ile osób kupiło na steamie, ile na epic no i ile u źródła czyli Uplay.
    Nikt się tym nie chwali, podobnie jak przy Metro.