Gry komputerowe

Sword Coast Legends opóźnione - mamy za to nowe screeny

przeczytasz w 1 min.

Opóźnione na szczęście tylko o 3 tygodnie. Oby wyszło to tej grze na dobre.

Sword Coast Legends

Gra Sword Coast Legends miała na rynku zadebiutować niemal dokładnie za miesiąc (8 września). Niestety tak się nie stanie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że opóźnienie wcale nie jest takie duże – jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca wszyscy chętni będą mogli sprawdzić jak ten klasyczny RPG bazujący na systemie Dungeons & Dragons sprawdza się w akcji.

Przypomnijmy na wstępie, że Sword Coast Legends zaoferuje kampanię fabularną, jak również tryb kooperacji dla czterech graczy. W tym ostatnim przygody będą mogły być kontrolowane w czasie rzeczywistym przez także ludzkiego Mistrza Gry (Dungeon Master). Do tego taktyczna walka z aktywną pauzą i rozbudowany system rozwoju postaci. Twórcy zapowiadają, że coś dla siebie znajdą tu więc zarówno fani Baldur’s Gate, jak i Dragon Age. 

Przejdźmy jednak to rzeczy. Trzytygodniowe opóźnienie spowodowane jest chęcią dopracowania szczegółów gry. – „Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli pokazać wszystkim nasze Sword Coast Legends, ale wygląda na to, że niektóre elementy wymagają jeszcze nieco pracy” – powiedział prezes studia n-Space, Dan Tudge. – „Nasi fani zasługują na to, by otrzymać dobrego, dynamicznego RPG-a na systemie Dungeons & Dragons. Jeśli to oznacza, że gra potrzebuje kilku dodatkowych tygodni balansowania, poprawiania i udoskonalania – niech tak będzie”. Dodatkowo ci, którzy złożyli przedpremierowe zamówienie otrzymają za darmo pierwsze DLC zatytułowane Rage of Demons.

Kiedy więc Sword Coast Legends trafi do sklepów? Dokładnie 29 września. Należy podkreślić, że data ta dotyczy wyłącznie wersji na komputery osobiste z systemami Windows, Linux i Mac. Jeszcze przed końcem tego roku na rynku pojawić ma się również edycja przeznaczona na konsole PlayStation 4Xbox One – dokładny termin nie został jednak ujawniony. Na koniec (a może i na pocieszenie) – garść świeżych screenów:

Źródło: VG247

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Ale to będzie na zasadach D&D czy AD&D ??
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Wolę, aby się nawet pół roku spóźnili, ale by projekt był dopieszczony do ostatniego zadania. Mam nadzieję, że owe 3 tygodnie nie będą zbyt krótkie, bo czekam na grę z niecierpliwością.
   • avatar
    Dooku
    0
    Rozsądne posunięcie, Pillars nie ustrzegł się sporych błędów zaraz po premierze, może Sword Coast będzie ich pozbawiony.
    Mam nadzieje że single będzie dopracowane bo niestety w co-op nie będę miał pewnie z kim zagrać.