Gry komputerowe

Jutro premiera Symmetry - polskiej gry o przetrwaniu w kosmosie

przeczytasz w 1 min.

Dokładnie 20 lutego na polskich półkach sklepowych wylądują pudełka z grą Symmetry w wersji przeznaczonej na komputery osobiste. Oprócz samej płyty w środku znajdzie się też pomysłowy dodatek.

Już jutro na półkach sklepowych wyląduje Symmetrypolska gra, która może okazać się jedną z najciekawszych produkcji pierwszej połowy tego roku

Premiera 20 lutego, a w pudełku niespodzianka

We wtorek, 20 lutego 2018 roku, wystartuje sprzedaż gry Symmetry w wersji na komputery osobiste z systemami Windows i macOS. Za egzemplarz trzeba będzie zapłacić jedynie 40 złotych bez grosza. 

W tej cenie gracz otrzyma płytę w pudełku, a także papierowy model (będącego istotną częścią opowieści) lądownika Miner 4 do samodzielnego złożenia (w technice papercraft). Mała rzecz, a cieszy!

Symmetry zestaw

Gra będzie też dostępna w wersji cyfrowej.

Symmetry, czyli kosmiczny survival po polsku

Symmetry to dzieło ekipy Sleepless Clinic, która wpadła na pomysł, by uczynić z gracza kogoś w rodzaju anioła stróża. Jego zadaniem będzie takie zarządzanie kosmicznymi rozbitkami, by ci przetrwali na obcej, surowej planecie. Tak grę opisuje jej wydawca, którym jest Cenega:

„Twoim głównym zadaniem jest zarządzanie ocalałymi z katastrofy tak, aby przeżyli w odosobnionym, ekstremalnie chłodnym otoczeniu, naprawili swój statek i uciekli. 

Symmetry screen baza

Przez cały czas trzeba pamiętać o najważniejszych funkcjach życiowych ocalałych – muszą oni jeść, odpoczywać i zachować zdrowie psychiczne. Ekstremalne okoliczności mogą wymusić na członkach załogi wykształcenie nowych umiejętności, takich jak uprawa roślin czy naprawa systemów zasilania, które nie były im potrzebne na Ziemi.

Zebranie wszystkich części potrzebnych do naprawy statku kosmicznego staje się wyścigiem z czasem, gdyż ekstremalne warunki pogodowe i niebezpieczne zjawiska nadprzyrodzone stają się coraz bardziej dokuczliwe”.

Symmetry screen UI

Potwierdzono przy okazji, że w późniejszym terminie na rynku pojawi się również Symmetry w wersji na PlayStation 4. Mówi się też o edycji na Xbox One.

Źródło: Cenega, Sleepless Clinic

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  1
  O dobrze że przypomnieliście o jej premierze, kilka miesięcy temu zakupiłem ją w pośpiechu nie spoglądając że to preorder i jeszcze wtedy bez daty premiery i już o niej zapomniałem.
  • avatar
   sebmania
   -5
   40 to jest chyba takie max jaki klient może zapłacić bez żalu wydania pieniędzy, Inaczej ludzie nie kupili by tej gry jeśli kosztowała by 120 zł
   • avatar
    mutissj
    -12
    Znowu budżetówka od polaków, wszystko TANIO musi u nas być, może kupie za 40 cebulionów
    • avatar
     king2127
     0
     Nie jestem w temacie, :) . Na początku myślałem, że to gra na androida :) . Życzę powodzenia i sukcesu .