Oprogramowanie

System Google Chrome w maju?

przeczytasz w 1 min.

Według nieoficjalnych źródeł Chrome OS może mieć swoją premierę w maju na konferencji I/O.

Kolejnym krokiem naprzód dla rozwoju systemu Google Chrome OS jest "stabilna" wersja oprogramowania, która została już wydana.

Google zawsze chętnie podkreślało, że Chrome OS będzie ściśle zintegrowany z dowolnym sprzętem, na którym zostanie uruchomiony. Z  ostatnich informacji wynika, że firma jest w zasadzie gotowa do rynkowej premiery.

Przypomnijmy, że Chrome OS opiera się na przeglądarce internetowej Google Chrome. Coraz więcej funkcji, od bankowości do edycji zdjęć, znajdziemy obecnie w internecie, w dodatku często nie wymagają one od komputera dużej mocy obliczeniowej. Mnóstwo aplikacji i usług dostępnych jest online, więc lekki i szybki system operacyjny - swoista brama do internetu - może stać się nie lada wyzwaniem dla Windows.

Google będzie gospodarzem odbywającej się co roku konferencji I/O, a już wcześniej ogłosił, że Samsung i Acer pracują nad sprzętem wyposażonym w  Chrome OS, który trafi do sprzedaży. Na razie brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia, że na majowej imprezie faktycznie zadebiutuje nowy system.

Póki co Chrome OS jest testowany na "eksperymentalnych" laptopach, które są dystrybuowane w USA za darmo. Laptop CR-48 ma multidotykowy touchpad i klawisz "Szukaj" zamiast "Caps Lock". 


Wideo: Czym jest Google Chrome OS?

 

Źródło: Telegraph.co.uk

 

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie wierzyłem w ten projekt jak go ponad rok temu zapowiedzieli, ale dzisiaj myślę że projekt ma przyszłość, szczególnie jako dodatkowy system wbudowany w płyty główne ze startem w kilka sekund, zamiast windy w 2 minuty
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A już myślałem, że tablety z prockami x86 pozostaną w ciemnej dupie. A tu taka niespodzianka. Jeśli Google to dobrze przemyślał, to znowu wygryzie MS z tabletów :) Ma już całą bazę pod Chrome OS, więc wystarczy trochę małych modyfikacji i voila!

   Strasznie cwanych ludzi ma Google.