Gry komputerowe

System Shock 3 ukończony dopiero w połowie, ale już teraz wygląda dobrze

przeczytasz w 1 min.

Chociaż System Shock 3 chwilowo nie ma wydawcy, twórcy cały czas pozostają pełni optymizmu i nie ustają w pracach nad rozwojem gry. Z okazji GDC 2019 zaprezentowali krótki materiał wideo.

Seria System Shock to dla wielu graczy jeden z klasyków. Mimo tego można było zapomnieć, że trwają prace nad System Shock 3. W ostatnim czasie o grze mówiło się naprawdę niewiele, a jeśli już to z reguły o mniejszych lub większych problemach. Tym razem pojawiają się zdecydowanie bardziej optymistyczne doniesienia.

Zgodnie z zapowiedziami, twórcy System Shock 3 pojawili się na GDC 2019. Jak ujawnili, prace nad grą są ukończone w połowie. Można zatem domyślać się, że do premiery jeszcze sporo czasu (jej data nie jest znana), ale w kontekście wcześniejszej atmosfery wokół gry i tak wydaje się to pozytywną informacją.

Wydawcą System Shock 3 miała być firma Starbreeze, ale przez problemy finansowe musiała z tego zrezygnować. Prawa przejęli twórcy z OtherSide Entertainment, którzy szukają nowego wydawcy. Jak zapewniają, nie potrwa to długo.

„Rozstaliśmy się ze Starbreeze polubownie, co oznacza, że jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego partnera wydawniczego. Na szczęście, biorąc pod uwagę rodowód System Shock i postęp, jaki do tej pory poczyniliśmy, zainteresowanie jest duże.”

System Shock 3 powstaje z myślą o PC, przy wykorzystaniu silnika Unity. Poza powyższymi informacjami twórcy pochwalili się również pierwszym materiałem wideo. Nie jest szczególnie obszerny, ale nastraja bardzo optymistycznie.


Źródło: OtherSide Entertainment

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!