Internet

“Aresztowanie” Trumpa. Za wszystkim stoi sztuczna inteligencja

przeczytasz w 2 min.

Do aresztowania byłego prezydenta USA Donalda Trump w rzeczywistości nie doszło. Za pojawienie się zdjęć z tego wydarzenia odpowiada… sztuczna inteligencja. To ona stworzyła obrazy, które do złudzenia wyglądają jak prawdziwe.

Trump otoczony przez funkcjonariuszy policji. To obrazy, które w ciągu ostatnich kilku dni niemal zalały Internet. Okazuje się jednak, że nie przedstawiają one rzeczywistości, a są wygenerowanym przez sztuczną inteligencję Midjourney wyobrażeniem tej sytuacji.

Sztuczna inteligencja “aresztowała” Trumpa

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że grafiki opublikowane przez Eliota Higginsa na Twitterze są absolutnie prawdziwe. Za ich stworzenie odpowiada Midjourney – platforma, która potrafi generować nieograniczoną ilość grafik w oparciu o sztuczną inteligencję. W przypadku “aresztowania” Trumpa poradziła sobie nadzwyczaj dobrze, bo aby dostrzec jakiekolwiek błędy powstałe w wyniku generowania obrazu, trzeba naprawdę uważnie mu się przyjrzeć. Zobaczcie sami na obrazach poniżej:

Jak się okazuje, Midjourney potrafi też poradzić sobie z wygenerowaniem wyobrażenia tego, jak będzie wyglądać życie Trumpa po potencjalnym aresztowaniu. Internauci komentujący wątek Higginsa na Twitterze zwracają uwagę m.in. na doskonałą jakość grafiki i oddanie szczegółów. Mowa tu przede wszystkim o naturalnie wyglądającej wodzie, ale też ujęciu, na którym aresztowany Trump czyta książkę w więziennej celi. Choć taka sytuacja wcześniej nie miała miejsca, sztuczna inteligencja z ogromną dokładnością stworzyła obraz wyglądający jak prawdziwy.

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  behemot
  9
  Spasiony prawie 80 latek i bieg/szarpanina z Policją.
  Tylko płaskoziemcy uwierzyliby w taki obrazek.

  Co nie zmienia faktu, że przerażających czasów dożyliśmy, w których każdy nie dość, że wierzy w to co mu ideologicznie pasuje (coraz mniej jest aksjomatów, z którymi każdy normalny czlowiek powinien sie zgadzac), to teraz jeszcze znajdzie/wyprodukuje sobie „dowody” na poparcie swojego „światopoglądu”.
  • avatar
   pawluto
   8
   Takie filmiki powinny być karane wielomilionową karą ! Oszustwo i obraza prezydenta !
   • avatar
    DarkEater
    8
    sztuczna inteligencja uczona i sterowana przez lewice...
    • avatar
     antytalent
     7
     Odrazu widać że to fotomontaż. Tylko głupek tego nie zauważy. ***** lewactwo!
     • avatar
      Altru
      6
      Wyznawcy demokracji i tolerancji, sięgają po narzędzia by manipulować opinią społeczną no kto by mógł się spodziewać, "to nie był prawdziwy komunizm" XD
      • avatar
       eskowik
       2
       Tak własnie jest w USA raz jesteś prezydentem a raz cie goni po ulicy jakaś policja to własnie nazywa ten Dziki Zachód.
       • avatar
        _Ciekawski_
        2
        Przecież od razu widać, że to animacja.
        • avatar
         gicmo
         2
         Aresztują go, a on ciągle zmienia krawaty... (chodzi o tę pierwszą serię, gdy był jeszcze ubrany w ciemny garnitur)
         Naprawdę trzeba chodzić w czapce z krowimi rogami, aby tego nie zauważyć, chociaż niewykluczone, że uwierzyli w serię z więzienia, gdzie "osadzony" także ma krawat.
         • avatar
          Kasuja Wpisy Automatem
          2
          oj @Norbert , @Norbert. ty już naprawdę nie masz o czym pisać :)

          btw. twarz trumpa wydląda na tych renderach jak przeostrzony szum. grafik takiego fejka zrobi znacznie lepiej. być może kiedyś to się zmieni :)
          • avatar
           Witalis
           1
           Nie wiem jak wy ale ja tu widzę Putina a nie Trampa
           I co mi zrobicie XD
           • avatar
            FunkyKoval
            0
            Hahahaha podstarzały facet z nadwagą i aresztuje go oddział policjantów, do tego szparanina jakby mial nadludzkie siły, o błedach w poszczególnych ujęciach nie ma co wspominać (garderoba mu się zmienia zależnie od ujęcia a w "więźniu" krawaty noszą ?!).

            Zacytować wypada pewien znany polski film: ... "zostaw, Brylant to nie AlCapone by we dwóch po niego chodzić ... nie Krzysiu " :D

            Poza tym lewactwo zrobiło sobie zabawę w fake newsy i kpiny z prezydenta USA, dlaczego nie jest to karalne ?
            • avatar
             Veritatis
             -1
             Douczcie się ha, ha. Nie ma czegoś takiego jak sztuczna inteligencja.
             https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3943471/naczelny-algorytm-jak-jego-odkrycie-zmieni-nasz-swiat
             • avatar
              Artur_1_
              -1
              Kolejny solidny krok w cyfrowych automatach :-) Fotka wygląda nieźle, oczywiście automacik nie jest na tyle zaawansowany, żeby "wiedzieć", że przy takim zamieszaniu fryzurka zatrzymanego nie byłaby taka idealna :-P Do tego słuszna uwaga od @behemota - grubasek w podeszłym wieku nie dałby rady tak brykać.
              .
              To wprawdzie głos wołającego na puszczy, ale co mi tam ;-) Nazywanie automatu/algorytmu/zbioru zasad przetwarzania danych _inteligencją_ sprawia, że "inteligencja" staje się bezwartościowa. W dodatku "sztuczna", tak jakby istniały prawdziwa i nieprawdziwa?? To nielogiczne - sensowne byłoby użycie słów "syntetyczna" dla odróżnienia od "biologicznej", w przyszłości może "biosyntetyczna", ale nie _sztuczna_ :-/
              .
              Użycie słowa "inteligencja" do opisu bardzo przydatnych co prawda, ale jednak tylko automatów, to jak przypięcie do łopaty etykietki "koparka odkrywkowa" i udawanie, że mamy oto wielki kombajn górniczy (coś jak ten tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bagger_288). Daaaaaleko nam jeszcze do prawdziwej sztucznej inteligencji - ona nie miałaby problemów z fryzurkami, dziadkowymi biegami etc. Z nami też nie :-P
              • avatar
               J.B FIN
               -1
               Juz niedlugo nie bedzie potrzebne AI do tego. Powoli biora sie za tego klauna.
               • avatar
                spyman
                -2
                Całe to AI jest dosyć ciekawe ale w wielu sprawach nie da rady tym zastąpić ludzi. Powyższe obrazki z Trumpem można sobie pooglądać dla zabawy ale jak dobrze się przyjrzeć to jest tam sporo błędów, niedoróbek itp. Zapewne będzie to z czasem się rozwijało i poprawiało ale i tak będą tematy nie do ogarnięcia bez ingerencji człowieka. Piszę np o tworzeniu projektów, obrazów itp.
                • avatar
                 myszka91
                 0
                 Spasiony prawie 80 latek i bieg/szarpanina z Policją.
                 Tylko zamaskowane szczepany uwierzyliby w taki obrazek.