Laptopy

Tablet Apple nie będzie produktem niszowym

przeczytasz w 2 min.

Analitycy finansowi sugerują, że tablet Apple trafi na rynek na początku 2010 r. i w tym roku jego sprzedaż wyniesie 2 mln egzemplarzy.

Z raportu autorstwa firmy Piper Jaffray wynika, że tablet będzie dla Apple dość istotnym produktem. Obecne prognozy sugerują, że w roku 2010 nadchodząca nowość przyczyni się do zwiększenia dochodów koncernu o 3 proc.

"Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tablet będzie adresowany na rynek niszowy, wierzymy że urządzenie spotka się z większym zainteresowaniem klientów niż Apple TV." - czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że w ciągu roku sprzedaż Apple TV wyniosła 1,2 mln egzemplarzy.


Czy tak może wyglądać tablet Apple? (Fot. Piper Jaffray)

Co ciekawe, Apple jak dotąd nie poinformowało oficjalnie o tym, że przygotowuje tablet. W sieci pojawiło się jednak wiele wiarygodnych informacji, które sugerują, że możemy oczekiwać takiego urządzenia. Dla przykładu, azjatycka firma wyjawiła, że Apple zamówiło u niej urządzenia wyposażone w dotykowe ekrany.

Analitycy twierdzą, że nadchodzący produkt będzie czymś pomiędzy iPodem a okrojonym z funkcji MacBookiem. Ponieważ nie może to być netbook (Apple wielokrotnie informowało, że nie opracuje netbooka), analitycy wierzą, że będzie to sprzęt stosunkowo niedrogi i nadający się do wykonywania prostych czynności, takich jak przeglądanie internetu czy sprawdzanie poczty e-mail. Innymi słowy, urządzenie miałoby konkurować z netbookiem.

 Test 7 netbooków i porady dla kupujących

"Wierzymy, że tablet Apple będzie o 30-50 proc. tańszy niż MacBook kosztujący 999 dol. i zaoferuje najlepsze na rynku oprogramowanie do poczty e-mail, przeglądania internetu i odtwarzania multimediów" - podaje raport.

Zdaniem analityków tablet będzie pracował pod kontrolą systemu iPhone OS i zaoferuje dostęp do sklepu online App Store. Większy ekran pozwoli na wielozadaniowość, co nie jest możliwie w obecnie dostępnych iPhone'ach. Obecność systemu iPhone OS jest podobno bardziej prawdopodobna niż to, że Apple przygotuje odpowiednią wersję Mac OS X, która zostanie dostosowana do obsługi dotykowej.

Informacji o tablecie Apple pojawia się coraz więcej. Coraz więcej z nich cechuje duża wiarygodność - pochodzą od firm analitycznych i gazet, nie zaś anonimowych bloggerów i fanów marki.

Na koniec ostatnie szczegóły: firma Kaufman Bros twierdzi, że ekran tabletu zaoferuje przekątną od 4 do 12 cali.

Ciekawe, czy na początku 2010 r. rzeczywiście doczekamy się tabletu Apple.

Źródło:AppleInsider.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  jeśli nawet to będzie to na 10000% gadżet który musi mieć każdy nadający się tylko do lansu a nie prawdziwej pracy; będzie miał tyle wspólnego z tabletem co iPhone z PDA; Takie jest moje zdanie i zaraz mnie napadną wyznawcy ;) Drżyjcie ludzie Apple z nowym wynalazkiem nadchodzi!!
  • avatar
   Grzegorz Kubera
   0
   Jeśli o mnie chodzi, bardzo chętnie kupiłbym MacBooka - fajnie się na nim pracuje, sam laptop cechuje też wysoka jakość wykonania. Ale nie kupię, bo ma błyszczącą matrycę. Jest, przynajmniej dla mnie, bezużyteczny na balkonie czy nawet blisko okna, gdy światło dzienne pada na ekran. :(
   • avatar
    Songokuu
    0
    Wcześniej wyjdzie Crunchpad i wtedy się zobaczy do cczego sprzęt tego typu się będzie nadawać i czy tablet od "jabłka" będzie lepszy sprzętowo a nie tylko marketingowo.