Tablety

Tablety hitem roku 2010?

przeczytasz w 1 min.

"Dziesiątki milionów" - tyle tabletów mają sprzedać producenci w tym roku, przynajmniej według analityków technologicznych z firmy Deloitte.

Przewiduje się, że urządzenia bez myszy i klawiatury mogą być najpopularniejszym trendem wśród konsumentów w tym roku. Firma Deloitte twierdzi, że 27 stycznia Apple przedstawi swój tablet na konferencji prasowej i "wtedy się zacznie".

Według raportu Deloitte tablety mogą mieć wpływ na rosnący rynek czytników e-booków i nieco go przyhamować.

- Każdy milion sprzedanych tabletów będzie wywierał duży wpływ na czytniki e-booków - powiedział Jolyon Barker z Deloitte Technology.

W swoim raporcie firma opisuje technologiczne trendy na 2010 r. i określa tablety jako urządzenia idealne, nie za duże i nie za małe.

Firma wyjawiła też, że wcześniejsze próby wprowadzenia tabletów - zwłaszcza w przypadku Microsoftu - okazały się nieskuteczne z wielu powodów.

"Grafiki, oprogramowanie i interfejs użytkownika były nieodpowiednie, a urządzenia nie oferowały dobrej łączności do sieci komórkowych lub Wi-Fi. Dodatkowo tablety były oferowane głównie jako urządzenia do pracy, na których można było wprowadzać przeróżne dane" - czytamy w raporcie.

"Z kolei tablety łatwe w użyciu i adresowane do zwykłych konsumentów, które będą używane głównie do przeglądania internetu i odtwarzania multimediów mają o wiele większe szanse na powszechną akceptację rynku".

Źródło: BBC.co.uk

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Piszą o różnych bolączkach poprzednich tabletów ale skąd oni wiedzą jaki będzie ten od Apple? W dodatku nigdzie nie jest wspomniane o (IMO) największej wadzie takich urządzeń - cenie.
  • avatar
   warcab
   0
   Ceny urządzeń Apple są w Polsce najwyższe na świecie. Bo trzeba je sprowadzać.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na zachodzie tez sa absurdalnie drogie ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja osobiście nie lubię ekranów dotykowych, nigdy nie są w 100% dokładne. Poza tym 10-punktowy multi-touch jest chyba rzadkością, to jak w takim razie pisać porządnie na klawierze ekranowej...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Kurcze przydałby mi się taki na wykłady :) piłkarzyki, kółko i krzyżyk nie trzeba kartek zmieniać xD a tak na poważnie w dalekiej przyszłości pewnie każdy będzie z tabletem na univerek śmigać
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mnie najbardziej interesowałby taki netbook z obrotowym, dotykowym ekranem z funkcja tableta. Z tego co sie orientuje to sa juz takie w sprzedazy ale cena odstrasza :(