Ciekawostki

Tak będzie wyglądać nowa siedziba DJI

przeczytasz w 1 min.

Tworzą ciekawe drony, to też powinni mieć ciekawą siedzibę. Firma DJI niedługo będzie mogła przeprowadzić się do nowego centrum zaprojektowanego przez Foster + Partners. Oto jak będzie wyglądać.

Wśród gigantów technologicznych trwa walka nie tylko o jak najlepsze produkty, ale też jak najciekawsze siedziby. Część z nich stawia na korpo-miasta, część na niezwykłe budowle, takie jak „statek kosmiczny” Apple. W tym ostatnim projekcie palce maczali architekci z Foster + Partners i oni też ostatnio pochwalili się najnowszym pomysłem, który przerodzi się w nowe centrum DJI.

W opinii wielu firma DJI tworzy obecnie najlepsze drony – wystarczy wspomnieć o takich ciekawych maszynach jak Mavic Air, Spark, Inspire czy najpopularniejsze Phantomy. Chiński producent wyrósł na giganta tego rynku, a to wymaga odpowiedniej siedziby. Zespół Foster + Partners szykuje dla niego konstrukcję złożoną z dwóch budynków i łączącym te „wieże” przeszklonym mostem.

Konstrukcja stanie w chińskim Shenzhen i będzie zawierała zarówno przestrzeń biurową, jak i sektory przeznaczone do prac badawczo-rozwojowych (które będą wyższe od pozostałych, a pozbawione kolumn, co udało się osiągnąć dzięki odpowiedniemu szkieletowi budynku) oraz miejsca na relaks. Podobnie jak w przypadku „Campusu” Apple nie zabraknie też sali, w której będą mogły być prowadzone prezentacje najnowszych urządzeń. 

Tak ma to wyglądać:

„Naszym celem jest stworzenie unikalnego środowiska pracy, które ucieleśnia ducha wynalazczości i innowacji, który pozwolił DJI zostać liderem swojego sektora” – powiedział Grant Brooker z Foster + Partners.

Źródło: Architects Journal, Digital Trend. Ilustracja: Foster + Partners

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chotnik2
  0
  A gdzie nasze drony, awionistyka, samochody elektryczne towarzyszu Maowiecki? Bo jak narazie to tylko 500+, wyprawka+ i inne rozdawanie kasy za głosy.
  Zeby rozdawac, trzeba skads miec...
  • avatar
   t0pek
   -5