Akcesoria

Tamrac Mirage 6 - plecak nie tylko fotograficzny

przeczytasz w 2 min.

Przeznaczony dla fotografujących, którzy zabierają ze sobą w podróż nie tylko aparat, ale i inne elektroniczne sprzęty.

Tamrac Mirage 6 człowiek

Tamrac wprowadził do oferty nowy plecak Mirage 6 (5456 BLK), który jest kolejnym produktem w ofercie tego producenta z bardzo praktycznym podwójnym systemem dostępu do wnętrza. Oznacza to, że dostęp do głównej komory możemy uzyskać otwierając tylną kieszeń plecaka, ale także poprzez boczną klapę, do której mamy wygodny dostęp podczas noszenia plecaka na jednym ramieniu.

Plecak oprócz podwójnej wewnętrznej komory, które pomieszczą lustrzankę cyfrową z dołączonym obiektywem o długości 12 cm, 2-3 dodatkowe obiektywy, lampę i akcesoria, ma dodatkową wyściełaną kieszeń na tablet. Powinien zmieścić się w niej nie tylko tablet z 10-calowym ekranem, ale także nieco większe modele, które są obecne na rynku.

Tamrac Mirage 6 osłona przeciwdeszczowa
Plecak wykonano z odpornego na uszkodzenia poliestru 600D. Dodatkowo, gdy natrafimy na ulewę, mamy do dyspozycji osłonę przeciwdeszczową.

Tamrac Mirage 6 statyw
Siatkowe kieszenie z boku pozwalają na wygodny dostęp do drobiazgów, a także na przenoszenie butelki z wodą. Z tyłu znajduje się kieszonka i pasek (system QuickClip), które ułatwią transport niewielkiego statywu.

Tamrac Mirage 6 komory ładunkowe
Przestrzeń ładunkowa Mirage 6  to dwie komory. Górna ma wymiary 22 x 15 x 20cm, a dolna 25 x 15 x 23cm (do niej mamy dostęp z dwóch stron). Cały plecak mierzy 27 x 20 x 42cm i nadaje się na bagaż podręczny. Szkoda tylko, że nie jest lekki jak piórko - pusty waży aż 1,1 kilograma.

Tamrac Mirage 6 tablet

Cena plecaka wynosi 535 złotych, czyli całkiem sporo. Płacimy tu chyba przede wszystkim za nowość, choć nietrudno zauważyć poprawki w ergonomii dostępu do głównej komory, bo podobnie wyglądające starszej generacji plecaki  Tamrac można kupić sporo taniej. Jednak jeśli nie zamierzamy co chwila zmieniać sprzętu tak, że dopasowanie go do torby ciągle będzie problemem, to oferta warta jest rozważenia. Taki plecak powinien nam posłużyć długie lata.

Źródło: Tamrac

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phillosoff
  6
  Jak dorzucą to co na zdjęciach w cenie to biorę od razu ;)
  • avatar
   Hakuren
   3
   He, he dobrze by było.

   Trzeba będzie poczekać aż nie będzie to już "nowość". Darujmy 500+ za plecak?!
   • avatar
    deel77
    2
    Firma Tamrac zmieniła właściciela. Podobno wraz z tą zmianą, zmieniła się tez jakość - podobno na gorsze (sam nie miałem okazji tego sprawdzić).