Technologie i Firma

Tankuj24 - tankowanie na miarę XXI wieku

przeczytasz w 1 min.

Unimot chce uruchomić usługę Tankuj24.pl, dzięki której zlokalizujemy stację i porównamy ceny paliw w okolicy, a za wszystko zapłacimy smartfonem.

Na 1000 Polaków przypada około 600 samochodów. Tankowanie paliwa dotyczy więc sporej części z nas. Proces ten nie zmienił się właściwie od lat, ale jest firma, która chce go unowocześnić – to Unimot, która już w przyszłym roku chce uruchomić projekt Tankuj24.pl.

Przy wyborze stacji tankowania kierujemy się różnymi czynnikami – to przede wszystkim jakość oferowanego paliwa, ceny, obsługa klienta oraz położenie na mapie. Właściwie oprócz tego ostatniego (w czym pomagają nam chociażby nowoczesne nawigacje GPS), wszystko to musimy „zbadać” samodzielnie. I właśnie tutaj z pomocą przychodzić ma projekt Tankuj24.pl.

Tankuj24.pl to zupełnie nowe podejście do kwestii tankowania. Jego najważniejszą funkcją jest możliwość zapłacenia za paliwo za pomocą aplikacji mobilnej. To oznaczać ma nie tylko wyższy poziom komfortu, ale też niższe ceny. A to dlatego, że koszty transakcji płatniczych będą po stronie firmy Unimot, a nie stacji paliw.

Płatności mobilne to najważniejsza, ale nie jedyna ciekawa funkcja usługi Tankuj24.pl. Kolejne bardzo istotne opcje to lokalizator stacji oraz porównywarka cen paliw w okolicy. Całości zaś dopełnią: miesięczna faktura zbiorcza oraz pełna historia transakcji, pozwalająca lepiej sprawować kontrolę nad wydatkami.

Aplikacja Tankuj24.pl ma zostać udostępniona już w pierwszej połowie przyszłego roku. Firma Unimot ujawniła, że prowadzi obecnie rozmowy z wieloma podmiotami i na początek chce zaoferować klientom usługi jednego lub dwóch operatorów koncernowych oraz kilku stacji niezależnych. Objęte mają być duże, średnie i małe miasta oraz główne szlaki komunikacyjne.

Dlaczego stacje miałyby być zainteresowane tym projektem? Przede wszystkim ze względu na nowy kanał sprzedaży, reklamę w aplikacji oraz obniżenie kosztów działalności (przez wspomniane już przeniesienie kosztów transakcji). Jeśli pomysł się sprawdzi, Unimot chce też wyjść poza granice Polski z projektem Refuel24.com.

Źródło: WNP

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomto
  3
  No dobra, tylko nie do końca wiem o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno o pieniądze ...
  Unimot pewnie za darmo tego robić nie będzie, a skoro tak, to część poniesionej opłaty za paliwo trafo do nich, a więc koncern mniej zarobi - o co tutaj chodzi ? ...
  • avatar
   Kenjiro
   3
   W paliwie (diesel) mnie interesuje najbardziej jego jakość, a nie cena, bo wtryski załatwić łatwo, a naprawa/wymiana sporo kosztuje.
   W powyższej notce prasowej o jakości jest wspomniane tylko, że się nią kierujemy przy wyborze, ale czy to znaczy, że owe tankuj24.pl nie będzie informować o jakości paliwa? Jeśli tak, to portal będzie dla mnie bezwartościową mapką z cenami.

   PS. Świadectwo jakości paliwa można obejrzeć na każdej stacji i dotyczą każdej dostawy tegoż. Pracownicy często nie pozwalają zrobić zdjęcia, ale zawsze można przepisać dane jakościowe.
   • avatar
    Helventis
    1
    Chyba nie wiedzą, że taka apka juz od kilku lat istnieje - PALIWODROID. Ceny są aktualizowane przez użytkowników i przeważnie się pokrywają z tym co zastaje się na stacji :)
    • avatar
     patryk78
     0
     http://www.dobaku.pl/mapa_krakowa.php
     • avatar
      zdziseq
      0
      Wystarczy sie zapisac do stowarzyszenia ktore wyda karte biznestank i macie znizki na paliwo 8gr i bliska 5gr. Bez smartfona, aplikacji i podawania danych osobowych. Proste i dziala dla zwyklego szaraczka.
      • avatar
       zdziseq
       0
       Wystarczy sie zapisac do stowarzyszenia ktore wyda karte biznestank i macie znizki na paliwo 8gr i bliska 5gr. Bez smartfona, aplikacji i podawania danych osobowych. Proste i dziala dla zwyklego szaraczka.
       • avatar
        SweetBear
        0
        Ja tankuję i tak tylko na jednej stacji przez większość roku więc szukanie się nie przyda ale płacenie telefonem się mega przyda.