Gry

Team Kinguin zwycięzcą ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

przeczytasz w 2 min.

W niedzielę w Łódzkiej Atlas Arenie odbył się finał 15 sezonu Mistrzostw Polski, Counter Strike: Global Offensive.

Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Team Kinguin i AGO Gaming. Wśród komentatorów panowało przekonanie, że to Kinguin są faworytem, a AGO mimo imponującej serii 15 zwycięstw z rzędu, muszą potwierdzić swoją formę w starciach na lanie z bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Pompa Team.

Jako pierwszą mapę wybierali zawodnicy AGO i zdecydowali się na Overpass. Od początku spotkanie było bardzo zacięte, a to co szczególnie rzucało się w oczy to bardzo dobre przygotowanie taktyczne zespołu Dominika "GruBego" Świderskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla AGO.

AGO Gaming

Od początku drugiej części spotkania to Team Kinguin zaczął nadawać ton rywalizacji wychodząc na prowadzenie 10:8. Wtedy to jednak Zawodnicy AGO jakby obudzili się z letargu i odrobili straty z nawiązką, uzyskując trzy punktową przewagę 13:10.

Kolejny jednak raz podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego pokazali, że potrafią zachować zimną krew i doprowadzili do remisu 15:15.

Team Kinguin

Pierwsza runda dogrywki padła łupem Team Kinguin, podobnie druga i trzecia. AGO Gaming jednak nie zamierzało się łatwo poddać i odrobiło straty doprowadzając do kolejnego już remisu, tym razem 18:18.

Druga część dogrywki była zdecydowanie lepsza w wykonaniu drużyny AGO, która zwyciężyła wynikiem 22:19.

AGO Gaming

Druga mapa to Cobblestone, którą wybrał “Szpero” i spółka. Od początku to właśnie TK przejął inicjatywę i szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Ago zdołali zdobyć jeden punkt, ale od tego momentu zaczęła się całkowita dominacja Kinguin. Fragi zaczęli zgarniać całymi seriami i pierwszą połowę ukończyli z wynikiem 13:2. Pistoletówka nie zmieniła sytuacji i Team Kinguin dopiął swego pewnie zwyciężając wynikiem 16:4.
Cała druga runda od początku do końca była pod kontrolą popularnych “pingwinów”, a nas czekała dogrywka na mapie Mirage.

Decydujące starcie zaczęło się od wygranej przez TK pistoletówki, a potem zaczęła się znana już z pierwszej rundy wymiana ciosów. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla AGO Gaming.

Mimo, że druga pistoletówka zakończyła się zwycięstwem AGO, to jednak zawodnicy Kinguin byli bardziej zdeterminowani i wyszli na prowadzenie 14:12. To dla chłopaków z AGO Gaming było już za dużo i nie wytrzymali tempa narzuconego przez przeciwników.

Ostatecznie Team Kinguin zwyciężył 16:12 w dogrywce i 2:1 w całym meczu, broniąc tym samym tytuł Mistrzów Polski, wywalczony podczas zeszłorocznych finałów.

Michal michu Muller

Na MVP finałów został wybrany Michał “michu” Müller z zespołu Kinguin, który był najbardziej skutecznym zawodnikiem imprezy.