Telefony

Telefon LG ładowany słońcem: GD510 POP

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
9 komentarzy Dyskutuj z nami

LG najwyraźniej spodobał się trend montowania dotykowych wyświetlaczy w telefonach. Firma przy użyciu tej technologii skonstruowała i ma zamiar wprowadzić na rynek telefon GD510 POP.

Nowy model oferuje pełne wykorzystanie GSM oraz UMTS 2100. Telefon posiada 3-calowy dotykowy ekran wyświetlający obraz o rozdzielczości 240x400 pixeli. Ponadto LG wyposażyła telefon w 3.15-megapikselowy aparat fotograficzny, 8 GB wbudowanej pamięci oraz radio FM.

Niewątpliwą cechą charakterystyczną jest zastosowanie technologii umożliwiającej pracę telefonu wykorzystując jedynie energię słoneczną. Telefon LG GD510 Pop z dotykowym ekranem ma trafić na półki europejskich sklepów w połowie października, jego cena nie została jeszcze ujawniona.


LG GD510 'Pop

Źródło:TechConnect Magazine

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  no niezłe, chętnie sobie coś takiego kupie.
 • avatar
  Gonzo
  Fajna sprawa, telefon nigdy nie padnie za dnia :) Teoretycznie. Ale to zdanie jest niepokojące: "Niewątpliwą cechą charakterystyczną jest zastosowanie technologii umożliwiającej pracę telefonu wykorzystując jedynie energię słoneczną." Czyli nie ma możliwości naładowania telefonu zwykłą ładowarką ? :> Jak nie ma to troszkę to nie praktyczne bo telefonu używa się też w nocy :)
 • avatar
  19arek93
  Wejście na ładowarkę zapewne jest. Ale W OGÓLE nie chce mi się wierzyć aby telefon mógł działaś non-stop przy dobrym świetle gdy się go używa. Jestem pewien że to zdanie dotyczy jedynie stanu czuwania!
 • avatar
  Dragon
  To sformułowanie, że wykorzystuje tylko energię słoneczną jest błędne, ponieważ na pewno ma wbudowany akumulator aby tą energię gromadzić więc jeżeli zabraknie światła to już będzie pracował z zapasów co samo w sobie podważa zdanie "jedynie na energię słoneczną" :P
 • avatar
  Konto usunięte
  no proste , że musi byc akumulator, ciekawe rozwiązanie, a skoro ma akumulator i może gromadzic energię z baterii fotovoltaicznej to jeżeli nei doładujemy go inaczej to de facto będzie tylko na energię słoneczną i w tym kontekście zdanie z atrukułu o tym LG jest jak najbardziej poprawne :)
 • avatar
  Konto usunięte
  w sumie fajny - ciekawe jaka jest wydajność tego ogniwa, ale kierunek rozwoju LG jak najbardziej słuszny
 • avatar
  Konto usunięte
  dzisiaj kupiłam ten telefon w play:P tzn. przedłużyłam umowę..;p
  i w zestawie mam telefon, na zmiane tylną obudowe tzn. baterie słoneczną...;p, słuchawki, (ładowarka i kabel usb w jednym)...
  telefon naprawdę malutki...;p mniejszy od avili, maaa mnówstwo funkcji....