Telefony

Telefon z kukurydzy - Samsung Reclaim

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Co jest zielone, wykonane z kukurydzy i ma przyciski?

Operator komórkowy Sprint wprowadził do oferty telefon Samsunga wykonany z kukurydzy. Telefon jest ekologiczny, na co wskazuje także jego kolor. Dokładnie wykonano go z bioplastiku produkowanego z kukurydzianych włókien.

Sprzedaż telefonu rozpocznie się od przyszłego tygodnia. Nie tylko telefon jest ekologiczny, ale także opakowanie - wykonano je z materiałów poddawanych recyklingowi. Co więcej, 2 dolary z każdego sprzedanego telefonu trafią do organizacji dbającej o środowisko, Nature Conservancy.

Telefon ma również szereg funkcji przypominających o dbaniu o środowisko. Dla przykładu, gdy bateria będzie w pełni naładowana, komórka zaczyna wydawać dźwięki sygnalizujące o konieczności odłączenia ładowarki.

Samsung stawia na zielone

Na zdjęciu widać zieloną wersję obudowy, która symbolizuje "zieloną Ziemię". Będzie także niebieska wersja kolorystyczna, symbolizująca "błękit oceanu".

Dla operatora Sprint najnowszy telefon Samsunga to zdecydowanie produkt niszowy, który najprawdopodobniej nie znajdzie zbyt wielu nabywców. Niemniej firma stara się pokazać, że jej także zależy na kondycji środowiska.

Telefon nazywa się Samsung Reclaim i choć wygląda jak smartphone, nie jest nim - do telefonu nie można przykładowo doinstalowywać aplikacji. Mimo to pozwala na wysyłanie e-maili, ma też programy pozwalające korzystać z serwisów społecznościowych Facebook, MySpace i Twitter. Nie brakuje też przeglądarki internetowej.


Samsung Reclaim - komórka ekologiczna (Fot. NY Times.com)

Nowość kosztuje 50 dol. Nie ma ekranu dotykowego, co w tej cenie nie powinno dziwić.

Prezes Samsunga informuje, że jego firmę tworzą odpowiedzialni obywatele. Celem koreańskiego producenta jest wdrażanie ekologicznych rozwiązań, jak również propagowanie recyklingu zużytych telefonów i ładowarek.

Źródło: Bits.blogs.nytimes.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  ekologiczny bojkot :). A telefon brzydki, i mało funkcjonalny :D.
 • avatar
  Konto usunięte
  dokladnie pitola o okologii - tylko blysnac chca - kto robi zielony telefon by go sprzedac masowo (i tym samym wspomoc ekologie)?? Ladowarki - a maja juz uniwersalne wejscia od nich w kazdym modelu????
 • avatar
  Konto usunięte
  da sie to zjeść? :)
 • avatar
  Konto usunięte
  a mi sie telefon podoba - prtolcie sie xD
 • avatar
  Wasyl
  No bravo, Szajsung udowodnił, że kukurydzę można poddać recyklingowi;) Ale, panie Grzegorz, czy ten sam Szajsung podał jakieś informacje nt. tego czy ten fon też można poddać recyklingowi, czy może udało im się zrobić coś niezniszczalnego z czegoś bardzo zniszczalnego? News bez takiej informacji jest niepełny.