Aplikacje mobilne

Automatyczne tagi rozczarowują? Teraz Zdjęcia Google z ręcznym oznaczaniem twarzy

przeczytasz w 1 min.

Google w końcu wypuściło opcję manualnego oznaczania twarzy. Wielokrotnie podczas wrzucania zdjęć zdarzały się przypadki nie rozpoznania osoby przez aplikację. Teraz można wreszcie wprowadzić tagi ręcznie.

Jeszcze w lipcu tego roku zapowiadano kilka nowych funkcji w Zdjęciach Google, jednak nie podano konkretnej daty ukazania się ich. XDA Developers pierwsi poinformowali o pojawieniu się ręcznego tagowania.

Jak to będzie wyglądać?

Na zrzutach ekranu poniżej widać jak to działa:

Tagowanie na Zdjęciach Google

Nie obyło się jednak bez lekkiego rozczarowania, ponieważ wszystko nadal opiera się o znany nam system rozpoznawania twarzy Google. Czyli można będzie oznaczać tylko twarze wykryte automatycznie. W przypadku nie rozpoznania ludzi na zdjęciu, nie będzie można dodać żadnego tagu. Kiedy Zdjęcia Google wykryją osobę na zdjęciu, ale jej nie rozpoznają, na dole ekranu pojawia się dostęp do opcji „Ludzie”. Dzięki niej można wybrać dostępną osobę z listy lub utworzyć całkiem nowe profile.

Nowa funkcja wprowadzona jest od wersji 4.32 aplikacji. Jeśli jeszcze nie możecie jej używać, ukaże się zapewne po najbliższej aktualizacji.

Czy warto tagować na zdjęciach?

Ręczne oznaczanie zdjęć jest na pewno męczące, ale po latach pozwoli na łatwe przeszukanie naszej biblioteki i odnajdowanie osób na zdjęciach. Będziecie tagować swoje fotki?

źródło: XDA Developers

Warto zobaczyć również: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    chemix
    0
    Tagowanie zdjęć? . Hmmm w jakim celu . Ja wiem kto na nich jest.