Internet

The Fappening - autorowi grozi 5 lat więzienia

przeczytasz w 1 min.

Człowiek stojący za wyciekiem tysięcy zdjęć nagich gwiazd stanął przed sądem. To 28-letni mężczyzna z Chicago.

The Fappening to afera, którą żył niemal cały Internet właściwie przez całą drugą połowę 2014 roku. W sieci nagle pojawiły się potężne paczki obfitujące w zdjęcia nagich gwiazd (i to kilkudziesięciu!) – prywatnych, lecz wykradzionych. Kto za tym stoi? Według BBC niejaki Edward Majerczyk – 28-latek z Chicago. Jak tego dokonał i co mu teraz grozi?

Swoją akcję Majerczyk rozpoczął od wysyłania wiadomości e-mail do licznych gwiazd, między innymi Jennifer Lawrence, Kate Upton, Rihanny, Kirsten Dunst, Hillary Duff, Kim Kardashian czy Scarlett Johansson. Maile te przypominały ostrzeżenia o zagrożeniu z iCloud lub Gmail. Ofiary klikając w podany link przenosiły się na strony łudząco podobne do wspomnianych serwisów, a tam podawały swoje loginy i hasła. Tego, co było dalej, nie trzeba chyba tłumaczyć.

Prokuratura w Illinois oficjalnie oskarżyła już Edwarda Majerczyka o „nieuprawniony dostęp” do kont gwiazd. W akcji udział brał ponoć także Ryan Collins, o czym pisaliśmy wcześniej. Teraz sprawcom grozi nawet 5 lat więzienia, choć najpewniej skończy się na kilkunastu miesiącach. 

Źródło: ESET, Softpedia

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CrisPL
  25
  Edward Majerczyk? Nasz rodak, który emigrował do Chicago?
  • avatar
   daker836
   5
   mozna dostać gdzieś te zdjecia?, torreny, tor?
   • avatar
    wredek
    5
    Darwin się w grobie przekręca ... gdzie selekcja naturalna ? co niektórzy powinni się cieszyć że za głupotę nie ma odsiadki, a z drugiej strony jak by nie było naruszenie prywatności ... osób które poświęciły swoją prywatność dla "kariery"
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Trochę to głupie, że ma iść siedzieć TYLKO za głupotę i naiwność celebrytek.