Gry na konsole

Gra The Sims 4 dotarła na konsole

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 1 min.

Dziś wystartowała sprzedaż gry The Sims 4 w wersjach na PlayStation 4 i Xbox One. Czas rozpocząć „zabawę w życie” na konsolach.

Posiadacze konsol długo musieli czekać na The Sims 4, ale dzisiaj wreszcie najpopularniejszy symulator życia w wersjach na PlayStation 4 i Xbox One wylądował na półkach sklepowych. 

Dziś premiera The Sims 4 na konsole

Konsolowe wydanie gry to właściwie to samo The Sims 4, jakie znamy z pecetów. Jedynie interfejs uległ lekkiej modyfikacji, aby wygodnie grało się z kontrolerem w dłoniach. Co warto podkreślić, jest to wydanie kompletne (z wszystkimi darmowymi aktualizacjami), czyli są: baseny, małe dzieci czy duchy, których brakowało w podstawowej wersji na komputery.

Oczywiście tak jak na komputerach, The Sims 4 na PS4 i Xbox One pozwala tworzyć Simów (zarówno w sferze wizualnej, jak i duchowej), budować im mieszkania, a następnie kontrolować ich życie: zawodowe i osobiste. Wszystko to zaś w przyjemnej dla oka i ucha oprawie audiowizualnej.

The Sims 4 dom

Konsolowe The Sims 4 już w sprzedaży

Grę można znaleźć już w sklepach stacjonarnych i internetowych. Sprzedaż ruszyła między innymi w Media Expert – wersja na PlayStation 4 oraz wersja na Xbox One zostały wycenione na 139 złotych. W obu przypadkach można liczyć na polską wersję językową. 

Zwiastun gry The Sims 4 na PS4 i Xbox One

Pierwsze opinie na temat gry…

...są raczej pozytywne. Konsolowe The Sims 4 może pochwalić się średnią ocen na poziomie 7/10  – recenzenci chwalą oprawę audiowizualną, a także zwracają uwagę na poprawnie wykonane przeniesienie gry z pecetów na inne urządzenia. Ta pierwsza wersja była udana, więc i te nowe należy za takie uznać.

Niektórzy narzekają na nie do końca intuicyjne sterowanie, ale to już indywidualna sprawa – jedni gracze lepiej współpracują z myszką i klawiaturą, inni z padem. Minusem gry może być również brak rozszerzeń znanych z pecetowej wersji, które jednak mają pojawić się z czasem.

Źródło: EA, Media Expert, Metacritic

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!