Gry komputerowe

The Town of Light: psychologiczny dreszczowiec z datą premiery

przeczytasz w 1 min.

Gotowi na przechadzkę po opuszczonym psychiatryku? Nie? W porządku - macie jeszcze kilka miesięcy na przygotowanie się.

The Town of Light

Nie bardzo wiadomo czego można się spodziewać po The Town of Light. Jest to bowiem debiut włoskiego studia LKA.it. Niemniej jednak warto dać tej produkcji szansę – gra zapowiada się bowiem co najmniej intrygująco.

Miasto Światła to połączenie psychologicznego thrillera z horrorem, w którym obserwujemy akcję z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł przenosi nas do znajdującego się we włoskim Volterra szpitala psychiatrycznego, który naprawdę istniał, lecz w latach 70. ubiegłego wieku został zamknięty. Twórcy ze starannością odtworzyli przyczółek i postanowili wykorzystać krążące o nim legendy, związane z niemal bestialskim zachowaniem personelu wobec pacjentów. Niemniej samą historię należy traktować jako fikcję.

The Town of Light szpital

Podczas rozgrywki wcielimy się w szesnastoletnią Renée – schizofreniczkę, która udaje się do opuszczonego szpitala, aby odzyskać utracone wspomnienia. Podczas przechadzania się korytarzami ośrodka, kierowani głosem protagonistki, ujrzymy jej wizje – raz związane z przeszłością, raz nacechowane odczuwanymi w danym momencie emocjami. Fabuła ponoć będzie nieliniowa i w zależności od poczynań gracza historia może różne się rozwinąć.

The Town of Light art

Początkowo gra The Town of Light miała się ukazać jeszcze w tym roku. Twórcy zdecydowali się jednak na przesunięcie premiery na 26 lutego 2016 roku. Dlaczego? „Aby upewnić się, że historia i mechanika rozgrywki, prezentują się zgodnie z wizją zespołu. To nasz pierwszy projekt i chcemy być pewni, że w dniu premiery gra jest perfekcyjna pod względem technicznym. To nie była łatwa decyzja. Wierzymy jednak, że była najlepsza tak dla samej gry, jak i przyszłych graczy” – czytamy w oświadczeniu.

Zatem pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem zostawiamy was ze świeżutkim zwiastunem:

Źródło: PC Gamer

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Pewnie się ogra lubię horrory;) A tak na marginesie wiadomo coś o grze Asylum?