Gry komputerowe

Nowa opowieść w świecie This War of Mine [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Rok po pierwszym fabularnym rozszerzeniu światło dzienne ujrzy dodatek numer dwa. Co przygotowano dla graczy w This War of Mine: Stories - The Last Broadcast? AKTUALIZACJA: już jest

Aktualizacja, 14 listopada 2018: Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch tygodni, na kluczowych platformach dystrybucji cyfrowej zadebiutował dziś nowy dodatek do wojennego survivalu ekipy 11 bit studios, a więc This War of Mine: Stories - The Last Broadcast.

The Last Broadcast to nowa opowieść w nowej lokalizacji wypełnionej nowymi grywalnymi bohaterami. Autorzy postarali się też o pewne zmiany w samej rozgrywce, stąd między innymi możliwość nadawania przed radio jako kolejny sposób na eksplorację sfery ludzkiej moralności.

Z okazji premiery zespół 11 bit studios opublikował dwa materiały wideo. Pierwszy z nich to premierowy zwiastun dodatku This War of Mine: Stories - The Last Broadcast, przybliżający klimat i stanowiący wprowadzenie do opowieści…

...drugi nowy film zaś pozwala przyjrzeć się temu, jak wygląda rozgrywka:

Więcej informacji w newsie poniżej.

 

News, 1 listopada 2018: Jeszcze w tym miesiącu gra This War of Mine zostanie wzbogacona o kolejną kampanię fabularną. Odpowiedzialna za ten tytuł ekipa 11 bit studios ujawniła szczegóły na temat rozszerzenia zatytułowanego The Last Broadcast.

Poruszająca, wciągająca, klimatyczna i oryginalna – taka jest gra This War of Mine. Z takimi perełkami trudno jest się żegnać, ale na szczęście jeszcze nie trzeba. Autorzy zaplanowali trzy fabularne rozszerzenia z cyklu „Stories” – pierwsze (Father’s Promise) ukazało się rok temu, a wkrótce dołączy do niego drugie.

The Last Broadcast ujrzy światło dzienne 14 listopada. Rozszerzenie będzie zawierać nową opowieść na bazie scenariusza pisarki Meg Jayanth, którego głównym motywem jest „cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy”, jak tłumaczy nadzorujący projekt Tomasz Kisilewicz.

This War of Mine: Stories - The Last Broadcast screen

„W The Last Broadcast oferujemy mnóstwo nowych pomysłów, różne zakończenia, nowe mechaniki, nowe dylematy moralne właśnie o mówieniu prawdy, która kształtuje świat naokoło ludzi, nowe grywalne postacie cywili i nowe miejsca do odwiedzenia w oblężonym mieście Pogoren” – dodaje.

This War of Mine: Stories - The Last Broadcast będzie znacznie większe od Father’s Promise, stąd też jego znacznie wyższa cena (14,99 zł, a nie 6,99 zł). Wraz z jego premierą wzrośnie też cena całej przepustki sezonowej – do 25,49 zł z obecnych 16,99 zł. Oczywiście Season Pass nabyty w starej cenie jest równie ważny. 

A to już teaser zapowiadający tę nową opowieść:

Źródło: 11 bit studios

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  3
  Panowie z 11bit tym razem nieładnie zagrali... Część graczy - mowa tutaj o użytkownikach Linuksa i Maca, którzy kupili season pass. Otóż zostaną bez możliwości "realnego" zagrania w nowe DLC... Ludzie kupowali przepustki sezonowe bo główna gra wyszła na Linuksa i Maca, później tak samo pierwsze DLC - łącznie miało być ich 4, a tu się okazuje, że nowe DLC bez wsparcia dla Linux/Mac. No to państwo z 11bit jakieś wyjaśnienia? Zwrot kasy za przepustkę? Cokolwiek? Nie wspomnę już, że support praktycznie nie istnieje, seria anomaly przestała się uruchamiać jakieś 2-3 lata temu (z trywialnym bugiem do naprawienia), po ostatnich patchach TWoM na wielu konfiguracjach nie potrafi nawet znaleźć bibliotek, które sam ma w folderze głównym gry... Jakby zlinkowanie ich było wyzwaniem, albo chociaż przygotowanie skryptu uruchamiającego z tymi bibliotekami było czarną magią...
  Jak już czegoś się podjęliście i wspieracie, to powinniście to dalej robić bo w końcu ludzie za to zapłacili. Inna sprawa z nowymi grami, tam macie dowolność - wspierać lub nie. Tutaj jak już obiecaliście i wzięliście pieniądze to róbcie to jak należy. To samo tyczy się Anomaly.

  Z mojej strony wielki minus dla 11bit. Zawsze się starałem być promotorem gier od 11bit i ich podejścia do gracza. Niestety jak widać myliłem się.
  • avatar
   dariosata
   0
   Grajcie we wszystkie gry z serii Terrorist Takedown!!! Najlepsze gry swiata!! Dobre bo Polskie!!!
   Kupujac i grajac w Polskie gry wspierasz Polska gospodarke i sprawiasz ze jest wiecej pieniedzy na socjal, drogi, sluzbe zdrowia, szkoly itd!!!