• benchmark.pl
 • Gry
 • Ubisoft zaprezentował nową grę z serii Tom Clancy's. Będziesz mógł zagrać za darmo
Gry

Ubisoft zaprezentował nową grę z serii Tom Clancy's. Będziesz mógł zagrać za darmo

przeczytasz w 2 min.

Zgodnie z pojawiającymi się od kilku dni sugestiami, seria Tom Clancy's zostanie rozbudowana o kolejną grę. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na jej temat.

Tom Clancy’s XDefiant to nowa strzelanka free-to-play

Nie wydaje się, aby producentowi udało się zadowolić wszystkich. Zgodnie z panującą na rynku modą, Tom Clancy’s XDefiant (bo właśnie na taki tytuł postawiono) będzie nastawiony na zmagania wieloosobowe i to, przynajmniej wedle zapowiedzi, toczone w szybkim tempie. Gra powstaje w studiu Ubisoft w San Francisco i ma być oferowana w modelu free-to-play.

Jeśli chodzi o mechanikę, mówmy tu o pierwszoosobowej strzelanace. Przygotowywanych jest kilka trybów rozgrywki, póki co najmniej zaakcentowano starcia 6v6 na arenie w formie Dominacji i Eskorty. Tom Clancy’s XDefiant wyróżniać ma się przy tym dużą liczbą indywidualnie zaprojektowanych map, szerokimi opcjami personalizacji arsenału i dodatkowego wyposażenia oraz różnorodnymi frakcjami (tak nazywane są tu klasy postaci) Buntowników. Pojawić mają się twarze znane z całego uniwersum Tom Clancy's, ale z pewnością nie wszystkie będą dostępne od razu na premierę. Jej data póki co pozostaje zresztą niewiadomą.

Tom Clancy’s XDefiant - pierwszy zwiastun gry

Zapisy do testów Tom Clancy’s XDefiant

Producent poinformował, iż premierę poprzedzi seria testów. Chociaż niewiele wskazuje na to, że odbędzie się ona w najbliższym czasie, pierwsza tura testów ma wystartować już 5 sierpnia, ale zaplanowano ją wyłącznie dla USA i Kanady oraz platformy PC.

Kolejne powinny być zakrojone na szerszą skalę, zapisy zbierane są bowiem również na polskiej stronie internetowej gry. Co więcej, zainteresowani mogą nie tylko wyrazić chęć udziału w testach, ale od razu wskazać preferowaną platformę sprzętową. Do wyboru są PC oraz konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i Xbox Series S. Finalna wersja ma pojawić się też na Google Stadia.

Jak podobają Wam się pierwsze informacje na temat Tom Clancy’s XDefiant? Czegoś takiego się spodziewaliście?

Źródło: Ubisoft

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -SnR-
  12
  Free to play = cheat paradise.
  Pass
  • avatar
   hollow_
   6
   Czy tylko mi się wydaje, że ostatnio to wszystko robione dla maniaków Fortnite z podstawówki? Wszystko jakieś takie kolorowe. Far Cry New Dawn, Rage 2, teraz to.
   • avatar
    hoodedman
    2
    co za spierd0#$*# fortnajtowo pokemonowy design.
    CO ZA RAK.

    ... I ten dopisek Tom Clancy... jest Kur#@ jak gwałt analny na tym "brandzie"

    gra dla nolajfów gimbazowych. Oni pewnie nie wiedzą kto to jest a Spilter Cel nie mówi im NIC
    • avatar
     hoodedman
     2
     aha i jeszcze jedno. Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tymi czapkami zimowymi w środku lata czy w studiu podczas wywiadu.
     Bo ni wuja nie ogarniam. Przecież 40 latek z nadwagą w takiej czapce wygląda jak klaun.
     Nie rozumiem...
     • avatar
      UglierOrlock
      2
      tragedia, kolejne dno dla gimbazy
      • avatar
       Logan303
       0
       Pewnie się skończy jak z Ghost Recon Online/Phantoms.
       • avatar
        Zero-Cool
        0
        Ja tam lubiłem Tom Clancy Ghost Recon Phantoms, szkoda że zniknęło. Tutaj próbują ponownie sił w grach Free2Play, obstawiam że XDefiant też umrze po 2 latach od wydania.