• benchmark.pl
 • Gry
 • Zmarł Tom Clancy - pisarz i współtwórca gier z serii Rainbow Six i Ghost Recon
Gry

Zmarł Tom Clancy - pisarz i współtwórca gier z serii Rainbow Six i Ghost Recon

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Śmierć Toma Clancy'ego jest tym bardziej bolesna, że nadeszła ona zdecydowanie za wcześnie. Pisarz miał dopiero 66 lat.

Zmarł Tom Clancy

Bardzo przykre informacje napłynęły do nas z amerykańskiego miasta Baltimore. To właśnie w tamtejszym szpitalu zmarł wczoraj Tom Clancy.

Dla wielu osób był to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, spod ręki którego wyszły takie dzieła jak „Czas patriotów”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Stan zagrożenia” czy „Suma wszystkich strachów”. To tylko kilka z jego dokonań, które zresztą doczekały się ekranizacji i również na wielkim ekranie osiągnęły niemały sukces. Tom Clancy był jednak postacią na tyle charyzmatyczną, że jednocześnie brał aktywny udział w tworzeniu tego, co najbardziej interesuje nas, graczy.

Efektem tego było założenie studia Red Storm Entertainment, które później zapewniało nam nie byle jakie produkcje. Wielu graczy spędziło zapewne długie godziny przy tytułach z serii Rainbow Six czy Ghost Recon. Red Storm zostało po pewnym czasie przejęte przez Ubisoft, ale nie spowodowało to rezygnacji z lubianych serii. Z racji bliskiej współpracy z autorem scenariuszy to właśnie przedstawiciele tego studia najbardziej zasmuciła wieść o jego odejściu.

„Jesteśmy zasmuceni informacjami o odejściu Toma Clancy'ego i składamy kondolencje dla jego rodziny. Tom Clancy był niezwykłym autorem z darem do tworzenia szczegółowych, niezwykle wciągających fikcyjnych historii, które zachwycały społeczności na całym świecie.”

Śmierć Toma Clancy''ego jest tym bardziej bolesna, że nadeszła ona zdecydowanie za wcześnie. Pisarz miał dopiero 66 lat. W produkcji jest obecnie jeszcze jedna gra, która sygnowana będzie jego nazwiskiem - Tom Clancy's The Division.

Źródło: theverge

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza

  To ogromna strata. Jestem jego fanem od czasu pamiętnego "Polowania na Czerwony Październik" i nie sposób wyrazić słowami uczucia żalu, jaki budzi wiadomość o jego odejściu.

 • avatar
  pentaggon
  Z gier sygnowanych jego nazwiskiem najwięcej frajdy przyniosły mi : pierwszy Rainbow Six Vegas z 2006 roku i trzeci Splinter Cell Chaos Theory z 2005 roku. Obie gry jak na swoje czasy były naprawdę bardzo dobrze dopracowane pod wieloma względami. Poza tym całkiem niezły był zeszłoroczny Ghost Recon Future Soldier. Teraz czekam na The Division.
 • avatar
  Konto usunięte
  Za filmy wielki szacun.
 • avatar
  sajgoniasty
  Świat już nigdy nie będzie taki sam...
 • avatar
  Konto usunięte
  Mistrz pióra

  Tom Clancy R.I.P


  https://www.youtube.com/watch?v=-jwwPgsgqv8

 • avatar
  Konto usunięte
  Chyba zaden inny pisaz nie byl tak wielka inspiracja dla swiata gier i filmow. Jego smierc to ogromna, niepowetowana strata.