Wideorejestratory

Rejestrator Transcend DrivePro 520 nagrywa drogę i wnętrze pojazdu

przeczytasz w 1 min.

Co dwa obiektywy to nie jeden - mówi producent. I trudno nie przyznać mu racji.

Transcend DrivePro 520

Wideorejestrator samochodowy to dobra rzecz – pozwala kierowcom udowodnić swoją niewinność oraz uwieczniać niepokojące (lub zabawne) sytuacje. W ofercie firmy Transcend pojawiło się nowe urządzenie tego typu. Model DrivePro 520 wyróżnia się na tle konkurencji obecnością nie jednego, a dwóch obiektywów. Przy pomocy pierwszego nagrywana jest sytuacja na drodze, a drugiego – to, co dzieje się wewnątrz pojazdu.

Główny obiektyw charakteryzuje się przesłoną F/1,8 i polem widzenia 130 stopni. Sytuacja na drodze nagrywana jest w Full HD, w 30 klatkach na sekundę. Wewnętrzny obiektyw zaś ma przesłonę F/2,8 i pole widzenia 110 stopni, a owocem jego działania jest wideo o rozdzielczości 720p, również w 30 kl./s. Format w obu przypadkach to H.264. Rejestrator został również wyposażony w funkcję robienia zdjęć (przyda się przy dokumentowaniu miejsca kolizji).

Transcend DrivePro 520 wygląd

Wideorejestrator Transcend DrivePro 520 został też wyposażony w odbiornik GPS (do określania lokalizacji, prędkości oraz daty i godziny w nagraniach), moduł WiFi (do przesyłania materiałów na urządzenia mobilne), czujnik przeciążeń (włączający nagrywanie awaryjne po wykryciu zderzenia) oraz diody LED (pozwalające rejestrować zdarzenia w samochodzie nawet po zmroku). Nie zabrakło też znanej już funkcji automatycznego rozpoczęcia nagrywania po włączeniu silnika.

Transcend DrivePro 520 jest już dostępny na rynku. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 865 złotych. Producent obejmuje go dwuletnią gwarancją, a w zestawie oprócz wideorejestratora znajdziemy też kartę microSD o pojemności 32 GB (mieści się na niej do 4 godzin materiału).

Źródło: Transcend

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  projectdarkstar
  2
  Nagrywanie wnętrza pojazdu większego sensu nie ma chyba że ma to być zabawka dla bloggerów.
  Sens miałoby nagrywanie co się dzieje za pojazdem
  • avatar
   michael85
   1
   Wysoka cena ale urządzenie ciekawe.
   • avatar
    Grinch
    -1
    Ciekawy zbieg okoliczności: http://extra-pl-pl.forum.ibood.com/products/12767-151125/kamera-transcend-drivepro-520/