Aplikacje mobilne

Mapy Apple wreszcie stają się bardziej użyteczne

przeczytasz w 2 min.

Funkcja pozwalająca wyznaczyć trasę z wykorzystaniem komunikacji publicznej w Mapach Apple w końcu pojawiła się w Polsce. Poza tym, że to zdecydowanie zwiększa użyteczność tej aplikacji jest jeszcze jeden powód do radości.

Transport publiczny w Mapach Apple jest już dostępny w Polsce

Mapy Apple nigdy nie były w Polsce traktowane jako najlepsza darmowa nawigacja. Było to raczej podstawowe narzędzie, z którego - z uwagi na dominację Google - korzystało raczej niewielu użytkowników. Trudno też nie pokusić się o stwierdzenie, że Apple najzwyczajniej w świecie nie nadążało z tempem wprowadzania nowości, które narzucał konkurent.

Wygląda jednak na to, że sytuacja powoli się zmienia, a Mapy Apple stają się aplikacją, która ma szansę konkurować na rynku. Wszystko z uwagi na wprowadzenie w Polsce opcji wyznaczania trasy komunikacją publiczną.

Mapy Apple transport publicznyMapy Apple transport publicznyMapy Apple transport publiczny

Aktualizacja Map Apple pojawiła się w ten weekend i najprawdopodobniej trafiła już do zdecydowanej większości użytkowników. Jak wyznaczyć trasę z wykorzystaniem komunikacji publicznej?

Po wprowadzeniu adresu docelowego, w menu rozwijanym umieszczonym zaraz pod destynacją podróży należy wybrać Transport. Podobnie jak Mapy Google, rozwiązanie od Apple zaprezentuje środki komunikacji publicznej, którymi należy się przemieszczać - rzecz jasna ze wskazaniem konkretnych godzin przesiadek i numerów linii autobusowych/tramwajowych.

Apple coraz poważniej traktuje Polskę

Pierwsze sygnały o tym, że Apple uważa Polskę jako istotny rynek w kontekście sprzedaży urządzeń i ogólnego zainteresowania marką pojawiały się już miesiące temu, kiedy media obiegła informacja o poszukiwaniu pracowników na stanowiska związane z rozwojem usług w języku polskim.

Jeszcze nie tak dawno, samochody Apple poruszały się po ulicach Polski robiąc zdjęcia do Map - to kolejny znak, że firma coraz poważniej traktuje nasz rynek.

Poza tym, ostatnia aktualizacja iOS 16 wprowadziła język polski w aplikacji Tłumacz. Nie bez echa w kwestii przewidywań dotyczących rozwoju Apple w Polsce powinien pozostać fakt, iż jesteśmy rynkiem, który jako jeden z pierwszych otrzymuje najnowsze produkty giganta z Cupertino zaraz po premierze.

Czy zatem przewidywana od lat Siri po polsku jest realnym scenariuszem? Wiele wskazuje na to, że tak. Apple coraz poważniej traktuje Polskę i wszelkie dotychczasowe aktualizacje dobitnie to potwierdzają.

Będziecie korzystać z Map Apple po ostatniej aktualizacji, czy nadal pozostajecie wierni rozwiązaniu Google? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: własne

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomaszterka
  2
  Dodali w końcu swype i predykcje dla języka polskiego w systemowej klawiaturze?
  • avatar
   BariGT
   -3
   Kiedy masz telefon w cenie samochodu ale używasz transportu publicznego XD. To tak jak dziewoje z torebkami "szanela" w autobusach XD
   • avatar
    Blumko
    -5
    Akcja na gieldzie Kucoin! Skorzystaj z mojego reflinka aby miec szanse na zgarniecie kasy i NFT! Dzialamy nie spimy!
    https://wn.nr/GkKrpv
    • avatar
     Blumko
     -5
     Akcja na gieldzie Binance! Do wygrania 40000$ w NFT!!! Skorzystaj z mojego linka polecajacego i a dostaniesz szanse na zgarniecie NFT za darmo! Dzialamy nie spimy!
     https://wn.nr/NqBWEb
     • avatar
      Blumko
      -5
      Zarejestruj się z mojego linku polecajacego na giełdzie Bybit i zacznij handlowac kryptowalutami już dzis!
      https://www.bybit.com/en-US/invite?ref=KZVX8Y%230
      • avatar
       ttp2p
       0
       Apluś używa map tomtoma, a tam tego nie ma?
       Sprawdzając takie bing maps które też używa map tomtoma jest transport publiczny, czy używają swoich danych czy jak to tam jest....