Internet

Notowania Tweetera poszły w górę o 1500 procent – ludzie myśleli, że to Twitter

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzący debiut giełdowy spółki Twitter jest ogromnym wydarzeniem – nie tylko w świecie technologii, ale także samej giełdy właśnie.

Twitter giełda

Nadchodzący debiut giełdowy spółki Twitter jest ogromnym wydarzeniem – nie tylko w świecie technologii, ale także samej giełdy właśnie. Jak się okazuje – chętnych na akcje jest naprawdę sporo. Niektórzy inwestorzy wręcz nie wytrzymali już presji i popchnięci wizją szybkiego zysku popełnili dość kosztowny błąd. 

Wczoraj kurs akcji jednej z amerykańskich spółek nagle bardzo szybko poszybował w górę. Jednak nie był to Twitter, a Tweeter Home Entertainment Group, pomylony ze słynną siecią społecznościową. Co więcej, tego ponad 1500-procentowego wzrostu wartości akcji doczekała się firma, która od pięciu lat przechodzi procedurę upadłościową. Jak to więc możliwe? Otóż poza samymi nazwami firm, podobne były również ich symbole używane w notowaniach, tzw. tickery – Tweeter używa TWTRQ, podczas gdy Twitter znany będzie jako TWTR.

Zaczęło się od kilku inwestorów, a skończyło na prawdziwej fali chętnych na akcje nie tego Twittera. W ciągu kilku godzin akcje bankruta wywindowały od 0,07 centa do nawet 15 centów. Jak informuje Wall Street Journal, efektem całej akcji jest wygenerowany najwyższy obrót akcjami w historii firmy Tweeter Home Entertainment – 14 milionów sztuk.

Tweeter akcje

Wygląda więc na to, że gdy Twitter zadebiutuje wreszcie na giełdzie, będzie naprawdę gorąco. Sieci społecznościowe odgrywają coraz ważniejszą rolę i inwestorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Źródło: WSJ, BusinessInsider, eTeknix, DigitalEconomics

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  15
  Niezły troll
  • avatar
   kombajn
   13
   Noo i jakby tu jedna firma pozwała drugą z powodu zbyt podobnej nazwy to rozumiem, a nie jak Apple pozywa sklep a.pl .
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    Świetna wiadomość
    • avatar
     mjwhite
     5
     na NYSE "grają" już chyba tylko algorytmy HFT, ta sprawa ma na pewno drugie dno
     • avatar
      XaRaDaS
      1
      A może się skończyć jak z FB :D
      • avatar
       Mariano_
       0
       Podoba mi się tytuł tego newsa, jakiś taki nieskładny. :D