Internet

Twitter chce zagrozić YouTube’owi

przeczytasz w 1 min.

Przygotujcie się na start usługi Twitter Video - pozwoli ona na publikowanie 10-minutowych filmików.

Twitter wideo

Sukces platformy YouTube spowodował, że wielu internetowych gigantów poważnie myśli nad stworzeniem konkurencji, a fale niezadowolenia z polityki Google tylko zwiększają ich szanse. Słyszeliśmy już o planach Microsoftu (poprzez DailyMotion) i Yahoo (poprzez Tumblr). Teraz do walki dołączył się kolejny gracz – Twitter.

Społecznościowy gigant planuje wprowadzenie narzędzia do hostowania materiałów wideo. Za pośrednictwem Twitter Video użytkownicy będą mogli publikować klipy MP4 i MOV w formacie 16:9 o długości do 10 minut. Jest ograniczenie czasowe, ale za to nie ma maksymalnego rozmiary pliku. Możliwe będzie także dostosowanie miniatury do filmiku.

Według informacji przedstawionych w przedwcześnie opublikowanym Twitter Video FAQ, planowane jest także nawiązanie współpracy z reklamodawcami. Niestety nie doczekaliśmy się jak dotąd oficjalnego komentarza przedstawicieli giganta społecznościowego na ten temat. 

Jednak w listopadzie ubiegłego roku wiceprezes Kevin Weil powiedział: „oprócz samego, prostego oglądania filmików na Twitterze, będziecie także w stanie nagrywać, edytować i udostępniać własne filmy”.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Twitter ma już za sobą bardzo udany projekt w postaci Vine – kilkusekundowych klipów. Czy 10-minutowe nagrania również spotkają się z ciepłym przyjęciem? To wysoce prawdopodobne. Na debiut nie powinniśmy także zbyt długo czekać – planowany jest on bowiem jeszcze na pierwszą połowę tego roku.

Źródło: DigitalTrends, FileCluster

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Chcieć a móc to różnica :D
  • avatar
   man13ck
   5
   Z rozpędu kliknąłem w znaczek odtwarzania w obrazku w nagłówku :p
   • avatar
    prime27pl
    0
    Na pewno ;)