Internet

Twitter wreszcie przestanie odstraszać zdjęciami

przeczytasz w 1 min.

Chociaż ideą Twittera jest wymiana informacji i poglądów, służyć mogą do tego nie tylko słowa, ale również zdjęcia. Problem w tym, że po wrzuceniu na profil bardzo często zauważalnie traciły one na jakości. Zdecydowano się to zmienić.

Przesyłanie zdjęć na Twitter bez utraty jakości

O istotnej nowości poinformował Nolan O'Brien, jeden z inżynierów omawianego serwisu społecznościowego. Z zamieszczonego przez niego wpisu możemy dowiedzieć się, iż zdecydowano się zmienić sposób przetwarzania plików JPEG. Wrzucane na Twitter zdjęcia w tym formacie graficznym nie będą już transkodowane.

Właśnie dzięki temu ich jakość nie ulegnie pogorszeniu. Dowody? Proszę bardzo. Pierwszy podał sam Nolan O'Brien.

Funkcja nie jest jeszcze w pełni dopracowana, ale ma się to zmienić

Nadal mają obowiązywać pewne ograniczenia co do rozmiaru zdjęć, ale wedle zapewniań projektanci byli tu dla użytkowników „bardzo hojni”. W praktyce okazuje się oznaczać to limit do 5 MB.

Co istotniejsze, nowe zasady obowiązują póki co w wersji komputerowej portalu i nie dotyczą miniatur oraz podglądów. Będą jednak rozszerzane i w przyszłym roku ma się to zmienić. Dodatkowo powinny one objąć wtedy także inne formaty graficzne.

To kolejny dowód potwierdzający tezę, iż Twitter się zmienia. Wcześniej w tym roku wprowadzono sporo zmian w szacie graficznej i szersze opcje personalizacji.

Źródło: Nolan O'Brien, foto: pixabay (OpenClipart-Vectors)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Pioyer
    0
    dodajcie sobie po jpg "?name=orig" jesli chcecie zobaczyc twitterowe zdjecia w orginalnej wielkosci i jakosci jesli jest, jak nie ma to bedzie taki sam jak po jpg wpisze sie ":large"