Gry

Two Worlds - świetne wieści dla fanów serii

przeczytasz w 1 min.

Ekipa Reality Pump oficjalnie zapowiedziała Two Worlds III. Część druga natomiast otrzyma aktualizację silnika i nowe rozszerzenia.

Two Worlds

Polski erpeg – to kojarzy się przede wszystkim z Wiedźminem, ale nie można zapominać również o tworzonej przez studio Reality Pump serii Two Worlds, która zdecydowanie jest godna uwagi. Jeśli lubicie ją, to mamy dla was świetne wieści.

Najważniejsza informacja? Oficjalnie potwierdzono, że Two Worlds III powstaje. Ta zapowiedź nie powinna nikogo dziwić, jako że dwie pierwsze odsłony rozeszły się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy.

„Trójka” jest obecnie na etapie koncepcji i premiery nie należy się spodziewać w najbliższym czasie. Tworzenie gry, według twórców, pochłonąć ma około trzech lat, ale konkretne informacje zostaną przekazane nieco później.

Tymczasem jeśli wciąż gracie w wydaną w 2010 roku drugą część (albo chcielibyście do niej wrócić), to również mamy dobre wiadomości. Przede wszystkim planowana jest aktualizacja silnika gry, co stanowić ma przedsmak „trójki”.

Nowy silnik to bardziej szczegółowa oprawa wizualna, ładniejsze otoczenie oraz poprawiony interfejs użytkownika. Wraz z tą aktualizacją gra Two Worlds II stanie się również kompatybilna z systemami Linux oraz SteamOS. Po odświeżeniu tytuł ten prezentować będzie się następująco:

Two Worlds II doczeka się również rozszerzeń. Pierwsze z nich wprowadzi 8 nowych map do trybu multiplayer, dwa kolejne – zatytułowane Call of the Tenebrae oraz Shattered Embrace – rozwiną zaś historię fabularną.

Rozszerzenie Call of the Tenebrae pojawi się na rynku w okolicach czerwca. Przedstawi ono historię „Wybrańców” – tajemniczego plemienia, które dysponuje potężną, nieznaną dotąd magią. Miejmy nadzieję, że wszystkie te nowości pozwolą ekipie Reality Pump odzyskać zaufanie po bardzo słabym Raven's Cry.

Źródło: PC Gamer, GameSpot

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Anavrin990
  4
  Wspaniale!Czekam.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Tutaj moje skromne nagranie - jak pod względem graficznym prezentuje się Two Worlds 2 - gra z 2010r.
   A prezentuje się bardzo dobrze, nawet pomimo swojego wieku.
   https://www.youtube.com/watch?v=4tG1FWzeM-M

   Tutaj natomiast oficjalna strona nowego projektu od Reality Pump: nowe DLC do TW2.
   http://www.callofthetenebrae.com/en/
   • avatar
    szpak333
    0
    Kto dokładnie pracuje nad TW3 i poprawionej 2. Ponoć Reality Pump zbankrutowało. Spora część ekipy tworzyła wiedźmina 3
    Sporo niewiadomych, ale wiem jedno, na taką wiadomość niecierpliwie czekałem, Two Worlds II to genialna gra a kontynuacja ma szanse na sukces podobny do wiedźmina.
    • avatar
     Adriian
     0
     A wiadomo coś kiedy będzie 3, bo skoro pracują to chyba wstępnie zaplanowali jakiś termin? Za rok, dwa, pięć czy może jeszcze później?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Oby była lepsza od dwójki - słabiutka fabuła, krótki wątek główny, już nie mówiąc o tym, że pojedynek z ostatnim bossem był jednym z najłatwiejszych pojedynków w grach, jakie widziałem. Chyba tylko w Risen 1 był bardziej nudny "final boss"
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe kto na ten syf czeka! Two Worlds to zwykła rąbanka, która Gothicowi buty może co najwyżej czyścić!
       Już pierwsza część była zapowiadana jako ''pogromca'' Gothica a wyszła zwykła rąbanka, gdzie schodziło się z góry na dół i wycinało w pień setki przeciwników. Do tego drewniane postacie z najgorszą mimiką twarzy jaką widziałem w grach, oklepaną fabułą pisaną na kolanie, całkowicie skopanym systemie walki i całą masą różnych niedoróbek.
       Co można o tym syfie jeszcze napisać. Na pewno w Two Worlds nie spotkacie żadnych, dosłownie żadnych ciekawych postaci niezależnych jak Diego, Milten, Gorn itd z Gothiców!

       Prawdziwa recenzja Two Worlds
       https://www.youtube.com/watch?v=p0ekeHAjRxA