Ciekawostki

Tak rodzi się gigant - Uber tworzy 50 000 nowych miejsc pracy co miesiąc

przeczytasz w 1 min.

Uber – pomimo pewnych kłopotów – cieszy się coraz większą popularnością.

Uber styl

Uber – pomimo pewnych kłopotów – cieszy się coraz większą popularnością. Wprowadzanie usług w kolejnych miastach świata spotyka się z dużym entuzjazmem (no, może niekoniecznie ze strony taksówkarzy). Usługi przewozów miejskich, które po pierwsze są komfortowe, a po drugie – i chyba nawet w tym przypadku ważniejsze – niedrogie zaowocowały tym, że Uber jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się firm na świecie.

Jak szybko rośnie Uber? Niewyobrażalnie szybko. Podczas rozmowy z redakcją TechCrunch prezes firmy – Travis Kalanich – przyznał, że każdego miesiąca dziesiątki tysięcy nowych kierowców otrzymuje pracę, a z tygodnia na tydzień liczby dynamicznie wzrastają. – „Zbliżamy się do granicy 50 000 nowych miejsc pracy każdego miesiąca”.

To naprawdę sporo. Dla porównania, według najnowszego raportu Biura Statystyki Pracy, w całych Stanach Zjednoczonych w sierpniu utworzone zostały ogólnie 142 tysiące miejsc pracy. Prezes firmy Uber nie chciał jednak zdradzić, w którym kraju wzrost popularności jest największy.

Tak dynamicznie rosnąca popularność firmy Uber zdecydowanie może być powodem do podziwu, ale jednocześnie jest też niemałym zaskoczeniem. Właściciele w niektórych państwach mają bowiem spore problemy prawne. Tydzień temu, na przykład, przewoźnik otrzymał zakaz prowadzenia działalności w Niemczech. Powodem był brak licencji taksówkarskich oraz kas fiskalnych. Uber został również zdelegalizowany w Belgii, a wkrótce to samo stanie się we Francji.

Sam Uber zdaje się jednak tym nie przejmować i nadal rozszerza swoją działalność na kolejne rynki. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu „pogromca taksówek” wjechał także do Polski.

Źródło: Engadget, inf. własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kremowykac
  10
  Szybko rozwijające się firmy szybko kończą swój żywot.
  • avatar
   mpsk2
   -2
   Ciekawe jak ci taksiarze Uberowi płacą podatki i ciekawe ile miejsc pracy musi zniknąć, by pojawiły się te od ubera.
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    Od nowej premier Kopacz rzadam natychmiastowych działań, które uniemożliwią wprowadzenia swoich usług tego molocha na terenie Polski!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nic nie bierze sie z powietrza. Miejsca pracy nie sa tworzone bo juz byly tylko pod innym wlascicielem albo samo zatrudnienie itp itd zadnego szalu nie ma i nie bedzie.