Gry

Ubisoft przejmuje producenta serii Trackmania

przeczytasz w 1 min.

Firma Ubisoft potwierdziła wczoraj, iż wykupiła producenta popularnej serii Trackmania - francuskie studio Nadeo.  Transakcja ta pozwoli, zdaniem prezydenta Ubisoftu - Yvesa Guillemonta, na zaprezentowanie serii Trackmania szerszemu gronu odbiorców. Jednocześnie, dzięki przejęciu jednej z najlepszych technologii online możliwe stanie się wejście firmy w dziewiczy dlań sektor gier nastawionych na rozgrywkę sieciową. Mało kto wie bowiem, że Trackmania ma olbrzymią bazę zarejestrowanych fanów (ponad 10 milionów), którzy od 2008 roku zdążyli stworzyć niemalże 15 milionów własnych tras. Miesięcznie gra w nią natomiast 700 tysięcy unikalnych użytkowników, co jak sami przyznacie jest naprawdę niezłym wynikiem.

Najnowsza Trackmania oznaczona cyferką "2" została oficjalnie zapowiedziana w połowie września. Planowany debiut gry ma nastąpić w 2010 roku.

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pamiętam jak grałem w Trackmania Nations.. to były czasy ;)
  • avatar
   henry230
   0
   to już nie chce mówić ile ludzi miesięcznie gra w live for speed:).A tak na serio to dobrze ze tak się stało bo dzięki temu online staje się popularny
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nie cieszy mnie ten fakt!!!!!
    trakmania jest super i boje sie ze przez takiego wlasciciela jak ubisoft... skopia go tak samo jak kopia cala tone gier ktore tworza... i mowa glownie o multiplayerze.