• benchmark.pl
 • Gry
 • Ubisoft zarabia w dużej mierze dzięki graczom korzystającym z PC
Gry

Ubisoft zarabia w dużej mierze dzięki graczom korzystającym z PC

przeczytasz w 1 min.

Co więcje, w porównaniu do sytuacji sprzed roku wyniki sprzedaży na PC zdecydowanie się poprawiły.

Ubisoft

Bardzo ciekawych informacji dostarcza ostatni raport finansowy firmy Ubisoft. Wyniki odnotowane w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2015-2016 na pierwszy rzut oka wyglądają słabo, ale w rzeczywistości są naprawdę dobre.

W przywołanym już okresie odnotowano przychód na poziomie 96,6 miliona euro. W analogicznym okresie poprzedniego roku fiskalnego wyniósł on aż 360 milionów euro, a zatem mówić należy o bardzo dużym spadku. Wyniki są jednak i tak lepsze od przewidywań, a duża różnica wynika z faktu, iż pierwszy kwartał roku fiskalnego 2015-2016 nie przyniósł większej premiery, a w maju 2014 roku debiutował przecież Watch Dogs, który sprzedawał się świetnie.

Kto wie jednak, czy zdecydowanie ciekawsze nie są informacje związane z tym, jak wygląda sprzedaż gier Ubisoftu na poszczególnych platformach. Okazuje się, że największe przychody zapewniają tytuły na PlayStation 4, ale tylko nieznacznie mniejsze wpływy do budżetu gwarantują gracze korzystający z PC.

Jest to nieco zaskakujące, ponieważ producent jest dość mocno krytykowany i często obrywa mu się właśnie od właścicieli PC, którzy kilka razy czuli się potraktowani nieco gorzej niż konsolowcy. Tym bardziej dziwić może, że w porównaniu do sytuacji sprzed roku wyniki sprzedaży na PC zdecydowanie się poprawiły.

Ubisoft zyski platformy

Źródło: dsogaming

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fenarid
  25
  Nie jest to zaskakujące bo gracze PC dali się nabrać na Watch Dogs. Teraz Ubi nie będzie miało tak łatwo. Ja osobiści całkowicie pożegnałem się z grami od Ubi, mogą obiecywać co chcą mam ich gdzieś.
  • avatar
   MarTum
   4
   Weźcie pod uwagę ceny gier na PC i na konsole.
   • avatar
    Radical
    2
    No i patrząc na słupki, po co mają inwestować w dobre zoptymalizowane porty skoro to co wypuszczają się sprzedaje coraz lepiej.
    • avatar
     Konto usunięte
     -6
     Nie rozumiem jak możecie pisać, że "Ubisoft zarabia w dużej mierze dzięki graczom korzystającym z PC" skoro stosunek zarobków konsole a PC to 75% do 14%... gdzie ta duża miara skoro na konsolach zarabiają ponad 5 razy więcej.
     • avatar
      Konto usunięte
      -9
      Dziwny tytul. Ubisoft zarabia najwiecej, bo 77% dzieki konsolom. Najwiekszy zysk na pojedynczej platformie jest generowany przez ps4. A w tytule PC;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Według mnie jedynie jeszcze seria Far Cry nie spieprzyli choć nie wiem jak będzie z 5 (jeśli wgl będzie)
       • avatar
        adivxv5
        0
        Jeleni nie brakuje.