Procesory

Wpadli przemytnicy procesorów - przykleili sobie chipy do ciała

przeczytasz w 1 min.

Problemy z dostępnością podzespołów komputerowych motywują do różnych działań, ale ostatnia historia z Hongkongu pokazuje prawdziwą desperację handlarzy – jeden z tamtejszych podróżnych zdecydował się na przemyt 256 procesorów… przyklejając je do ciała.

Przemytnicy procesorów z Hongkongu

O sprawie poinformował serwie HKEPC. 16 czerwca agenci celni z Hongkongu zatrzymali do kontroli dziwnie zachowującego się kierowcę i pilota ciężarówki, którzy przekraczali most Hongkong-Zhuhai-Makau. Kontrola pojazdu nie wykazała nieprawidłowości. Inaczej wyglądały wyniki kontroli osobistej.

Przemyt procesorów

Okazało się, że podróżujący przemycali procesory - 256 sztuk Intel Core i7-10700 i 52 sztuki Intel Core i9-10900K. Obydwaj wykazali się nie lada pomysłowością, bo przymocowali układy do tułowia i łydek za pomocą folii spożywczej.

Łączna wartość przemycanego towaru wyniosła około 800 000 dolarów hongkongu (co przy aktualnym kursie walut odpowiada prawie 400 000 złotym). Jeden z podróżujących został aresztowany.

Przemyt procesorów

To już kolejna próba przemytu podzespołów przez granicę z Hongkongiem. Kilka dni temu tamtejsze służby opisały przypadek konfiskaty 2200 procesorów, 1000 modułów pamięci RAM, 630 smartfonów i... 70 kosmetyków o szacunkowej wartości 4 milionów juanów (czyli prawie 2 miliona złotych).

Przemyt jest poważnym wykroczeniem z Hongkongu - zgodnie z tamtejszym prawem, każda osoba przyłapana na nielegalnym przywozie niezgłoszonego towaru, podlega karze grzywny o maksymalnej wartości 2 milionów dolarów hongkongu lub pozbawieniu wolności do lat siedmiu. Potencjalna kara jednak nie odstrasza handlarzy, bo przemyt sprzętu wiąże się ze sporym zyskiem.

Źródło: Techspot, HKEPC, Customs and Excise Departament HK

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  10
  Niedługo tak będzie u nas. Żeby obejść cła rozwinie się rynek przemytniczy. Pamiętam czasy giełd komputerowych. Nikt nie pytał skąd kolesie mają towar, a potem pobudowali biznesy komputerowe. Historia lubi się powtarzać.
  • avatar
   kamishi
   6
   Antyszczepionkowcy mieli jednak rację. Zaczipowali :)))
   • avatar
    silvver
    4
    I to według autora newsa jest pomysłowe? Przecież już od lat u nas z kopalń kradli np. drut czy kable owijając się nim :>
    • avatar
     biuro74
     3
     Prawdziwi przemytnicy komputerowi. Nawet ilość procesorów musiała być 2^8.
     • avatar
      greghostor
      0
      Taką akcje widziałem na filmie, tylko tam laskę obkleili dolarami. Na dupę mogli sobie przykleić xd
      • avatar
       DariosBiedak
       -16
       Maja przehlapame. Byłem kilkanlatbremu w chińskim więzieniu i sprdziedzklemn tam 3 lata. I powiek tak, Przeżyłem tylko dlatego ze jestem ekspertem od wschodnich sztuki walki ( dzudistsu, karate, tekwondo, mlau tai i wielu innych)
       Przez pierwszybtydzien walczyłem o przeżycie ale jak pokonałem stu wrogów to zacząłem byc szanowanym więźniem przez innych więźniów indostawalem to conchcialen w tym piękne kobiety za darmo!
       • avatar
        Adrianwo
        0
        Xi Jinping musi zginąć, a komunizm - umrzeć na zawsze!!!