Gadżety

UE Wonderboom 2 - świetny głośnik w jeszcze lepszej wersji

przeczytasz w 1 min.

Ultimate Ears Wonderboom 2 to nowa odsłona głośnika Bluetooth, który już w podstawowej wersji naprawdę mógł się podobać.

UE Wonderboom nie bez powodu znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych głośników Bluetooth. Za stosunkowo nieduże pieniądze oferuje niezłe brzmienie i długi czas pracy, a wszystko to przy wodoszczelnej konstrukcji. Firma Ultimate Ears zapowiedziała jego następcę, który ma być pod każdym względem lepszy: nadciąga Wonderboom 2.

UE Wonderboom 2 to nieduży, bezprzewodowy głośnik przenośny Bluetooth za 100 dolarów. W niemal niezmienionej, wciąż wstrząsoodpornej oraz wodo-, ale i pyłoszczelnej obudowie (która unosi się na wodzie) znalazło się miejsce na podzespoły wyższej klasy. Czego efektem ma być wyższa jakość dźwięku, dłuższy czas pracy i szersza funkcjonalność. 

UE Wonderboom 2 woda

Jedną z nowinek jest tryb o nazwie „Outdoor Boost”, w którym głośność i „ostrość” dźwięku jest zwiększana, aby zapewnić lepsze wrażenia w plenerze. Jeżeli natomiast chodzi o czas pracy, to wzrósł on o 30 proc. i wynosi w „dwójce” aż 13 godzin. 

Producent postarał się również o możliwość parowania dwóch głośnik w celu stworzenia zestawu stereo, a dopełnieniem całości jest dodatkowy przycisk odtwarzania/pauzowania.

UE Wonderboom 2 para

Na papierze Wonderboom 2 prezentuje się więc naprawdę dobrze, a pierwsze recenzje potwierdzają, że zespół Ultimate Ears wykonał kawał dobrej roboty. Rynkowa premiera głośnika (w czterech kolorach do wyboru: czarnym, szarym, czerwonym i niebieskim) odbędzie się już wkrótce, a tymczasem wciąż można kupić jego (niczego sobie) poprzednika:

Przejdźmy do podsumowania…

UE Wonderboom 2 – specyfikacja głośnika:

  • typ: przenośny głośnik bezprzewodowy
  • technologia: Bluetooth (A2DP)
  • konstrukcja: 2 aktywne przetworniki 40 mm i 2 pasywne radiatory
  • pasmo przenoszenia: 75 – 20 000 Hz
  • maksymalna głośność: 87 dBC
  • czas pracy: do 13 godz.
  • odporność: IP67 (30 minut na gł. 1 m)
  • wymiary i waga: 104 mm (wysokość), 95,3 mm (średnica), 420 g (waga)

Źródło: Ultimate Ears, The Next Web, Engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!