Aplikacje mobilne

Typewise chce zmniejszyć ilość literówek dzięki nowemu układowi klawiatury

Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Klawiatura w telefonach ciągle pozostaje taka sama. Dodano co prawda autokorektę, automatyczne przewidywanie słów czy pisanie palcem, jednak sam układ klawiszy opracowano ponad 140 lat temu dla mechanicznych maszyn do pisania. Typewise wychodzi z propozycją zmian.

Nowy układ klawiatury Typewise

Jak wynika z badań, co piąte słowo na smartfonie jest zapisywane błędnie. To bardzo dużo, a coraz więcej użytkowników jest zaniepokojonych ilością błędów szerzących się dookoła. Typewise chce pomóc w walce o lepszą pisownię.

Z myślą o urządzeniach mobilnych dostajemy niemalże całkowicie przebudowany układ klawiszy. Firma twierdzi, że podczas korzystania z nowej klawiatury użytkownicy zauważają zmniejszenie robionych literówek o 80%. Oczywiście nie każdy będzie chciał porzucić stary układ QWERTY, znany wszystkim od lat. Nawet osobom zainteresowanym propozycją Typewise, przyzwyczajenie się może zająć trochę czasu. Aplikacja ma zawierać obszerny samouczek, pomagający chętnym przejść na nową klawiaturę i informujący o wszystkich dostępnych opcjach.

Typewise

Aplikacja jest napędzana sztuczną inteligencją i uczy się zwyczajów użytkownika, nawet slangu lub dialektu. Analizuje naciskane klawisze zapewniając najlepszą możliwą autokorektę. Działa również offline, co ma zapewniać całkowitą prywatność. Sześciokątne klawisze są znacznie szersze i łatwiejsze do uderzenia. Cały układ został zoptymalizowany pod kątem pisania dwoma kciukami, ponieważ znaczna większość użytkowników najczęściej pisze w ten właśnie sposób.

Typewise jest dostępny za darmo na iOS i Androida.

Jesteście zainteresowani takim układem klawiatury na swoich telefonach? Przetestujecie?

Źródło: Typewise, medium.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  Robią mniej błędów, bo piszą wolniej. Sam próbowałem coś napisać, to przez szukanie literek pisałem wolniej i przez to robiłem mniej błędów. W sumie to wcale
  7
 • avatar
  pablo11
  Jak masz telefon, którego nie da sie trzymać 1 ręką, to piszesz 2ma kciukami. Dla mnie dziwny pomysł. Jestem na tyle przyzwyczajony go QWERTY, że raczej robiłbym same literówki.
  1
 • avatar
  raffal81
  Jestem tak przyzwyczajony do qwerty, że to się nie sprawdzi ;)
  1
 • avatar
  Warmonger
  Układ QWERTY wymyślono po to, aby maksymalnie spowolnić pisanie na maszynie. Twórcy komputerów bezmyślnie skopiowali to rozwiązanie, a dziś wszyscy są przyzwyczajeni do tej głupoty...
  -1
 • avatar
  Fabryka Zabawek
  Tanie podróbki z Chin to my ➡️ www.bit.ly/FabrykaZabawek
  -11
 • avatar
  PL_SBX
  Klawiatura zmusza nas na początku do przywiązywania uwagi do tego jak piszemy. Jak tu popełnić literówki? Chyba potestuje ją dłużej.
 • avatar
  busik
  No to Pawlak może się teraz obrazić! :D