Technika wojskowa

Brawurowa akcja ukraińskich żołnierzy – wystarczyły dwa strzały z RPG-22

przeczytasz w 1 min.

Wojna w Ukrainie trwa już czwarty miesiąc, ale nadal nie widać jej końca. Nasi sąsiedzi nie zamierzają się poddawać i często organizują brawurowe akcje – w sieci pojawiło się nagranie, na którym ukraińscy żołnierze eliminują rosyjski transporter BMP-2.

Brawurowa akcja ukraińskich żołnierzy – zniszczono rosyjski transporter

Na opublikowanym nagraniu żołnierze Sił Specjalnych Ukrainy napotkali rosyjski bojowy wóz piechoty BMP-2. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że dla piechoty jest to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja.

Żołnierze przeprowadzili brawurową akcję zniszczenia pojazdu. Koniecznie zobaczcie poniższe nagranie.

Do zniszczenia wozu wystarczyły dwa celne strzały z ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-22. Na kolejnych ujęciach z drona widać, że pojazd został wyeliminowany z pola walki.

BMP-2 to starsza konstrukcja, która została opracowana jeszcze za czasów Związku Radzieckiego. Pojazd właściwie wywodzi się z pierwszego, leciwego wozu BMP – konstruktorzy zmodernizowali uzbrojenie, nieznacznie poprawili pancerz, ale jednocześnie zmniejszyli liczebność załogi.

BMP-2

BMP-2 nadal jest masowo wykorzystywany w wojnie w Ukrainie (a przy okazji masowo niszczony). Ukraińskie wojska rozprawiają się ze sprzętem w najróżniejszy sposób – pociskami kierowanymi, ostrzałami artylerii czy minami przeciwpancernymi.

Źródło: Ukrainian Leaks, Wikipedia

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  1
  Parę lat temu światowe ceny ropy były wyższe od obecnych a paliwo kosztowało 4,5 zł. Też za rządów pis, omen nomen. Teraz jako jedyny kraj w ue mamy 35% wzrost cen paliwa. Następni na liście mają 25%
  Pytam kto kgo ..... Ukraińcy ruskich, czy nasz rząd swoich obywateli ???
  • avatar
   piomiq
   1
   A przypadkiem ten BMP-2 nie był już opuszczony w momencie strzału?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    to jest bardzo dobra wiadomość, że rosja dysponuje właśnie takim sprzętem. zła jest taka, że rosja bezczelnie z terytorium swojego, a także z białorusi, strzela dalekosiężnymi iskanderami. póki co się nie pokusili o atomówkę.
    • avatar
     UPAdlina_DARMO
     -1
     Hurrrraaaaaa! Bić lahów z Polszy.
     • avatar
      UPAdlina_DARMO
      -1
      Got, byja-byja!
      • avatar
       Kapitan Nocz
       -8
       nie pomagajmy Ukrainie, ja chętnie popatrzę za jakiś czas, jak dzieci tych tma#$ów co tak komentują, będą walczyć przeciw Ruskim ulokowanym przy naszej granicy.
       • avatar
        CocoJambo
        -11
        Za ta bratobójcza wojnę odpowiada kraj kowbojów i jego bardzo agresywna polityka poszerzania swoich stref wpływów i wprowadzania chaosu w byłych republikach radzieckich.
        Dlatego Rosja została zmuszona do walki o utrzymania swoje strefy wplywow dlatego wojna będzie trwać tak długo az kraj kowbojów sie nie wycofa i przestanie wprowadzać chaos i destabilizację w postsowieckich krajach.
        • avatar
         Erikson83
         -14
         Wy się swoim krajem zajmicie palanty !
         Zaraz ludzie nie będą mieli co do gara włożyć...i tu się zacznie meksyk
         Co mnie jakaś ukraina obchodzi...
         • avatar
          dolph
          0
          znowu spam, ogarnijcie się proszę! Ile można z tym wychwalaniem ukrainy?